Роботу Мінагрополітики відновлять у березні

28 січня 2021

Відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 28 грудня 2020 року №1344 щодо забезпечення реалізації комплексного відновлення діяльності Мінагрополітики формування і запуск профільного міністерства мало початися з 1 лютого, але в зв’язку з додатковими консультаціями це питання відкладається до 1 березня 2021 року. Про це повідомив Роман Лещенко під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.

«Позиція щодо формування Міністерства аграрної політики та продовольства виходить безпосередньо з питання формування політики. Мінагрополітики бачить свою позицію у формуванні через такі центральні органи виконавчої влади як: Держгеокадастр — в частині реалізації земельної реформи та формування земельних відносин, Держводагентство — в частині реалізації проєктів зрошення та меліорації, Держрибагентство, що стосується рибного господарства, та Держпродспоживслужби — питання, що стосується регулювання концепції „від лану до столу“ і забезпечення продовольчої безпеки», — заявив міністр.

Він зазначає, що дії Мінагрополітики стосувалися цих чотирьох органів виконавчої влади, і позиція міністерства залишається незмінною в цій частині. Однак, потрібен певний час для фіналізації цього процесу.

«Стратегічне бачення залишається незмінним, що Держпродспоживслужба має залишитися в системі міністерства», — наголосив Лещенко.

Крім того, під час засідання комітет одноголосно підтримав пропозицію звернутися до голови уряду Дениса Шмигаля з проханням відновити Міністерство аграрної політики і продовольства з функціями, які були до його ліквідації.

Також нардепи пропонують віднести до обов’язків Мінагрополітики частину реалізації програми меліорації.

Рекламодавці останнього номеру