Поліуретанове футерування – ефективний метод захисту зерна від травмування

За останні кілька років поліуретан буквально увірвався на зерновий ринок як матеріал, що застосовується для футерування обладнання.

Футеровка (нім. Futter – підкладка) – спеціальна обробка поверхонь для забезпечення захисту від можливих пошкоджень. Поліуретан для футеровки вибрали не випадково – висока зносостійкість, еластичність, низький коефіцієнт тертя роблять поліуретан незамінним при футеровці сталевих самопливів, днищ конвеєрів, головок норій.

Захист поліуретаном надійний, прослужить тривалий термін й окуповується, наприклад, на 100­тисячному елеваторі за один день.

На сьогодні вже добре відомо про поліуретанову футеровку сталевих самопливів, наразі ж хочемо розповісти про футеровку норій.

Норії – це основне устаткування для вертикального переміщення зерна, вони є на кожному елеваторі. У своїй книзі «Зерно не можна бити – воно основа життя людини» Л.В. Фадєєв докладно розглядає елеваторне обладнання на предмет травмування зерна й, зокрема, норії. За даними досліджень, проведених вченими, за один прохід через норію травмується близько 4% зерна, а що стосується культур, схильних до травмування, зокрема, таких як кукурудза, соя, горох, – то цей показник становить близько 10%. Норія просто не може не травмувати зерно!

Зерно травмується вже при зсипанні в башмак норії, далі від удару об кромку ковша, об кріпильні болти, якими закріплений ківш на стрічці. Проте найзначніших пошкоджень зерно зазнає при викиданні його з ковша – зерно б'ється об відбійну плиту головки норії. Дослідження показали, якщо взяти за 100% травмоване норією зерно, то 40% припадає на травмування в нижній частині і 60% у верхній. Що це означає? Наприклад, норія продуктивністю 100 т/год. за зміну піднімає 800 т зерна, отже при травмуванні тільки 2% зерна від загальної маси за одну зміну роботи утворюється близько 16 т битого зерна. І якщо порівняти цифри, то вартість зерна вищого класу відрізняється від зерна низького класу в середньому на 4­5%. Збитки значні, і це лише за одну зміну роботи!

Бите зерно втрачає свої споживчі властивості, погано зберігається, є джерелом розмноження мікроорганізмів.

НПП «Форполімер» пропонує вирішення проблеми бою зерна та продовження терміну експлуатації норій шляхом футерування поліуретаном башмака й головки норії.

Для футеровки ми використовуємо поліуретановий форполімер гарячого затвердіння «Ерапол ­ L 90 A». Цей матеріал відрізняється хорошою еластичністю, високою стійкістю до стирання, має тривалий термін експлуатації. Наші фахівці розробили й упровадили різні методи поліуретанових футеровок норій, що успішно застосовуються на елеваторах.

Футеровка норій може бути виконана такими способами: готовими поліуретановими вставками та поліуретановими листами; поліуретановими листами, що армовані металевою сіткою; сталевими листами з кріпленням, що футеровані поліуретаном; методом гарячої заливки, методом гарячого адгезії. При виборі способів і методів футерування норій наші фахівці порадять вам саме той метод, що буде оптимальним у конкретному випадку, при цьому буде врахована продуктивність обладнання і його тип. Ми гарантуємо, що саме поліуретанове футерування надійно захистить зерно від дроблення та втрат, забезпечить тривалу безперебійну роботу обладнання, а в кінцевому підсумку – значно підвищить прибутки від реалізації зерна.

Повну комерційну і технічну консультацію можна отримати за телефонами: (098) 793­93­15, (066) 045­98­88. www.forpolimer.com.ua

Рекламодавці останнього номеру