132 шанси на успіх!

19 грудня 2022

В ФГ «Агроздобуток+» 132-сильний трактор MASSEY FERGUSON 6713 перетворився на незамінного помічника господарів.

ФГ «Агроздобуток+», розташоване у Турійському районі Волинської області, належить до категорії міцних сімейних господарств, котрих так багато на заході України. Його керівник Юрій Грищук разом зі своєю родинною командою ефективно обробляють понад 200 гектарів ґрунтів. Ясна річ, усю техніку, яку він купує, доводиться перевіряти на зручність та надійність особисто.

132 шанси на успіх!

У невеликих господарствах такого типу величезне значення має правильний вибір трактора для роботи. Тут не потрібні якісь надпотужні машини, а необхідна надійна модель, спроможна працювати із 3-корпусним плугом та 6-метровою сівалкою. А ще – відповідний до вимог часу комфорт механізатора. Щоб взимку в кабіні було тепло, а влітку – прохолодно. Щоб під час руху тракториста не підкидало на сидінні, щоб була нормальна оглядовість та зовнішнє освітлення тощо.

Раніше в ФГ «Агроздобуток+» використовувався хоча й імпортний, але досить вже застарілий трактор.

– Щиро кажучи, ми його довше ремонтували, чим працювали ним. Постало питання, щоб взяти сучасну надійну машину, щоб там була хороша гідравліка, кондиціонер, розумна витрата пального. Чимало наших сусідів та знайомих обрали MASSEY FERGUSON 6713 на 132 кінські сили та були задоволені. Ми придивилися до цієї машини, звернулися до «Волинської фондової компанії» і вирішили брати – та й не помилилися, – розповідає Юрій Валентинович.

У господарстві вирощують різні сільгоспкультури, переважно озиму пшеницю, кукурудзу та сою. Ґрунти, попри відносно невелику площу обробітку, тут різні: і піщані, і суглинки, і трохи чорноземів.

001

– Хотілося взяти якраз універсальну модель, щоб можна було спокійно працювати за різних умов, а також використовувати трактор для транспортування причепів. Наш «Масей» цілковито задовольняє усі ці вимоги, – зазначає волинський фермер.

Юрій Грищук звертає першочергову увагу на економію пального, котру забезпечує MASSEY FERGUSON 6713.

– Сьогодні, особливо для таких господарств як наше, це надзвичайно важливий момент. «Солярка» коштує дуже дорого і значення має кожен зекономлений літр пального. Якщо ми виконуємо якусь енерговитратну операцію в полі, наприклад, оранку, то баку на 180 літрів нам вистачає практично на увесь світловий день. До того ж, не потрібно постійно думати як заправити трактор – один раз залив бак і працюєш увесь день, – стверджує Юрій Валентинович.

Така паливна економічність однієї із найменших моделей MASSEY FERGUSON є закономірною, оскільки в її конструкції застосовано чимало інноваційних технологій, притаманних більшим та значно дорожчим тракторам.

Так, тут встановлено просто відмінний за своїми якостями 4-циліндровий двигун AGCO Power, обсягом 4,4 літри, обладнаний електронним впорскуванням та вдосконаленою системою охолодження. Цей надійний мотор видає 132 повноцінних кінські сили при 2200 обертів за хвилину, досягаючи максимального крутного моменту при 1500 обертів. При цьому оператор в кабіні має змогу за допомогою зручного регулятора обирати режим початку руху трактора – більш плавний чи навпаки більш рвучкий та агресивний.

Сам по собі економічний двигун із електронним впорскуванням працює у поєднанні із справжньою візитівкою тракторів MASSEY FERGUSON – синхронізованою трансмісією Dyna, котра поєднує в собі переваги автоматичних та механічних трансмісій. Тут наявні 12 передач переднього ходу та 12 передач заднього ходу, розділені на два діапазони. На типовий для польових робіт діапазон швидкостей від 4 до 12 км/год припадає шість передач, а максимальна швидкість трактора з цією трансмісією становить 40 км/год. Відповідно, механізатор обирає бажаний режим роботи трактора, а автоматика оптимізує потужність двигуна, згідно до реального навантаження. Завдяки цьому і досягається об’єктивна паливна економічність моделі.

Варто відзначити реалізоване в конструкції MASSEY FERGUSON 6713 мокре зчеплення, яке дає змогу перемикати передачі без залучення самого зчеплення. Тобто, це надзвичайно зручна машина для виконання робочих завдань, які потребують частого повторення операцій та зміни навантаження, наприклад, обробітку полів невеликої площі із частими розворотами, підсобних робіт, перевантаження тощо. До того ж, мокре зчеплення відзначається підвищеними характеристиками надійності та зносостійкості, що власне й доводить інтенсивна експлуатація тракторів MASSEY FERGUSON у всьому світі.

– Щодо надійності та усього іншого я можу сказати, що ми продали вже багато тракторів 6713 по всій Україні і не маємо жодних нарікань від клієнтів. Ці машини себе показують дуже добре, – пояснює Олександр, регіональний представник «Волинської фондової компанії».

І тим більш тоді, коли на відносно невеликий 132-сильний трактор покладається повний спектр виробничих завдань у фермерському господарстві.

003

– Ми використовуємо цей трактор для виконання практично усіх видів польових та транспортних робіт, необхідних у нашому господарстві. Він у нас працює і з 3-корпусним плугом, і з усіма боронами, культиваторами та сівалками. Тут дуже потужна та продуктивна задня навіска із трьома парами гідровиводів. Також хочу відзначити зручне перемикання валу відбору потужності із 540 до 1000 об/хв. Взагалі ВВП тут комплектується на 21 і на 6 шліців, що забезпечує швидку зручну заміну, – розповідає керівник ФГ «Агроздобуток+».

Дійсно, гідравлічна система у тракторі відіграє одну із ключових ролей, безпосередньо відповідаючи за якість та продуктивність виконуваних завдань.

– Саме так – MF 6713 має надзвичайно продуктивну як для 132-сильного трактора гідравлічну систему, потужністю 57 л/хв. Це забезпечує підвищену вантажопідйомність задньої навіски, яка досягає 5200 кілограмів. Причому для забезпечення потреб руху трактора передбачений окремий невеликий насос, тому вся потужність основного насоса спрямовується саме на роботу із причіпним та навісним обладнанням, – зазначає регіональний представник «Волинської фондової компанії».

Також потрібно відзначити, що в конструкції MASSEY FERGUSON 6713 наявні такі технічні рішення, про які і мови немає у аналогічних за класом машинах багатьох світових виробників. Зокрема, тут наявне електрогідравлічне зручне вимикання диференціалу, посилені передній та задній мости, човниковий механізм перемикання передач, амортизована кабіна та багато іншого.

– Оскільки я працюю в кабіні трактора особисто, то хочу відзначити по-справжньому зручні та продумані умови роботи. До роботи кондиціонера та обігрівача не виникає жодних питань. Кількість важелів всередині мінімальна і це дуже зручно – більше простору і швидше виконання усіх операцій. Чудова оглядовість – бічні двері тут скляні. Капот трактора скошений вниз і можна побачити, куди я їду і що знаходиться безпосередньо перед машиною. Ну, і сидіння – м’яке, регульоване і амортизоване. У цьому тракторі дійсно можна спокійно відпрацювати зміну і зранку почати роботу в нормальному стані, – розповідає Юрій Грищук.

Регіональний представник «ВФК» додає, що Юрій Валентинович надзвичайно уважно ставиться до догляду за своїм новим трактором, заздалегідь подаючи заявки на чергове ТО. Такий підхід гарантує, що принципово надійна конструкція MASSEY FERGUSON 6713 слугуватиме своєму власникові без жодних збоїв впродовж тривалого часу, працюючи із інтенсивним навантаженням.

Ну, і відзначу, що усі необхідні фільтри, мастила та інші розхідники у нас постійно є у наявності. «Волинська фондова компанія» тримає на постійному контролі забезпечення своїх клієнтів потрібними комплектуючими, а також – своєчасне проведення усіх видів сервісних робіт, – наголошує Олександр.

Своєю чергою Юрій Грищук відзначає, що йому дійсно приємно співпрацювати із «Волинською фондовою компанією», оскільки до по-справжньому якісної техніки додається відмінний сервіс європейського зразка.

– Ми завжди знаємо, що можемо отримати консультацію чи необхідну допомогу, як телефоном, так і наживо, в разі потреби. Психологічно комфортно працювати, коли упевнений в технічній підтримці з боку партнера, – переконаний керівник ФГ «Агроздобуток+».

Юрій ДИВАК

Рекламодавці останнього номеру