AGROEXPO-2018

У Кропивницькому з 26 по 29 вересня пройшла VІ Міжнародна агропромислова виставка «AGROEXPO­­2018», яка, за даними організаторів, зібрала 592 компаній­ експонентів та понад 35000 відвідувачів. Цьогорічна площа виставкового комплексу була розширена до рекордних для України розмірів – 102300 м² відкритої виставкової площі та 22 700 м² критої.

Організаторами виставки виступили Кіровоградська обласна державна адміністрація, Торгово-­промислова палата України, Федерація роботодавців України, Національна академія аграрних наук України, Асоціація підприємств виробників техніки та обладнання для АПК «Украгромаш», ВГО «Українська асоціація аграрних інженерів». Виставка пройшла під патронатом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Міністерства аграрної політики та продовольства України.

У відкритті взяла участь заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, голова Ради асоціації «Украгромаш» Павло Штутман, Надзвичайний та Повноважний посол Республіки Корея в Україні Лі Янг-­Гу, голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Кузьменко.

«Коли ми говоримо про АПК – ми говоримо про дуже багато речей. І мені дуже приємно, що саме AgroExpo віддзеркалює ті зміни, які відбуваються в нашому вітчизняному АПК. На моє переконання, АПК України – це не лише про сільськогосподарське виробництво. Це не лише забезпечення продовольчої безпеки України, але це й про технології. АПК України – це і про переробку – харчова промисловість розвивається у нас дуже швидко. Мені дуже приємно, що AgroЕxpo має технологічний напрямок і фокус у своїй роботі. AgroЕxpo стала place to be», – заявила під час офіційного відкриття виставки заступник міністра аграрної політики і продовольства України Ольга Трофімцева.

Особливістю AgroExpo є те, що новинки сільгосптехніки світових та вітчизняних брендів можна побачити безпосередньо в роботі. На спеціальному полігоні для демопоказів цього року компанії­учасниці представили 40 одиниць техніки. Але, на жаль, через рясні дощі, що пройшли напередодні виставки, не всі машини змогли вийти в поле.

Із самого початку свого існування виставка AgroExpo обрала політику «низьких цін» на виставкову площу. Можливо, саме це дало такий поштовх до щорічного зростання експозицій і залучення вітчизняних виробників с/г техніки. І сьогодні приємно відзначити, що серед учасників виставки було приблизно сто українських компаній, які представили техніку власного виробництва.

Один із таких учасників – кіровоградська компанія «Оріджин Агро». Розповідає керівник відділу продажів ТОВ «Оріджин Агро», Олег Чабан.

– Компанія «Оріджин Агро» має десятирічний досвід офіційного дилерства вітчизняних виробників сільськогосподарської техніки. Визначивши за роки роботи найбільш вразливі місця машин і агрегатів, що обслуговуються, в 2016 році ми відкрили власне виробництво й зареєстрували торгову марку ORIGIN. Перша серія продукції, в яку увійшли культиватори, сівалки та борони, отримала лише позитивні відгуки. В даний час компанія активно працює над розширенням модельного ряду продукції, що випускається.
На цій виставці ми представили наші зернові сівалки з шириною захвату 3,6, 4, 5,4 м, а також культиватор для просапних культур і ротаційну борону. На виставці AgroExpo беремо участь не вперше, але вперше так широко представили свою продукцію. І не помилились: багато людей підходять і цікавляться нашою продукцією. Загалом, виставкою ми задоволені.

Ряд новинок на виставці представив наш ХТЗ. Одна з них – гусеничний трактор ХТЗ­181.20 – це модернізована версія трактора Т-­150-­05-­09-­25-­04. Машина отримала шестикоткову торсіонно­балансирну підвіску і 190-­сильний двигун ЯМЗ-­238КМ2-­3. Завдяки більшій продуктивності гідравлічної системи (130 літрів), трактор може працювати з сучасними посівними комплексами як вітчизняного, так і імпортного виробництва. Спеціально розроблений ергономічний дизайн у поєднанні з новим облицюванням дозволяє збільшити робочу зону видимості, а встановлений у кабіні кондиціонер створює комфортний мікроклімат, що знижує стомлюваність і збільшує ефективну роботу оператора.

До речі, це єдиний гусеничний трактор з більш ніж десяти машин, що взяв участь у демонстраційному показі в зв'язці з сільськогосподарським обладнанням на AgroExpo.

Представники ТОВ «ТД «ХТЗ» відзначають, що головною перевагою є низька ціна трактора, а також невисока вартість його обслуговування. А якщо додати до цього державну програму компенсації, що передбачає відшкодування від 25 до 40% від вартості, то техніка Харківського тракторного заводу стає ще доступнішою для вітчизняних сільськогосподарських підприємств.

З іншою новинкою від ХТЗ відвідувачі знайомились на стенді компанії ­ колісний трактор ХТЗ-­248К.20 що обладнаний двигуном від відомого світового виробника FPT-­Iveco N67. Дана силова установка ­ це шестициліндровий, 6,7-­літровий турбодизель з системою Common Rail. Порівняно з двигунами, що нині встановлюються на ХТЗ, новий мотор від FPT­Iveco виграє за паливною економічністю (від 10% до 15%), крім того, ці моделі найкращі в своєму класі за інтервалами проходження ТО – заміна оливи кожні 600 мотогодин. При цьому на заводі відзначають, що тепер вибір пального грає важливу роль – на солярці сумнівного виробництва двигун працювати не буде.

Інший український виробник – компанія ТОВ «Велес­Агро ЛТД» – також представила багато агрегатів. На демонстраційному полі відвідувачі побачили роботу зернової сівалки SZM 6 з турбодисками для роботи за технологією NO-­TILL, компактну дискову борону KRONOS 3 та KRONOS 6+, передпосівний комбінований агрегат FORWARD 6, плуг оборотний PON 3­35+1, глибокорозпушувач GRS 5 та навантажувач GST 1000 «Діапазон».

Традиційно у виставках AgroЕxpo бере участь і «Аграрна індустріальна компанія». Цього року АІКо презентувала «дюжину» агрегатів. В експозиції були представлені Kinze, Kuhn, Salford.

На стенді компанії завжди було жваво: спеціалісти АІКо консультували, відповідали на питання відвідувачів, акцентували увагу на перевагах обладнання. А клієнти мали можливість поділитися один з одним накопиченим досвідом.

З лінійки обладнання Kuhn відвідувачі мали можливість ознайомитися з важкою механічною зерновою сівалкою SDM 27/29, дисковою вакуумною сівалкою точного висіву Maxima 2 TRS, напівнавісним восьмикорпусним плугом Multy-­Leader та восьмирядною сівалкою точного висіву Planter 3 Select.

Під час виставки не залишився непоміченим ексклюзивний агрегат вертикального обробітку ґрунту Salford RTS I­-2124, який цього року був доукомплектований бункером VALMAR 6056. До вже існуючих переваг RTS дозволило додати й одночасне внесення сухих мінеральних добрив або посіву сидератів.

Крім цього, від канадського виробника сільськогосподарської техніки Salford було представлено високопродуктивний причіпний штанговий розкидач Valmar Airflo 8608 та глибокорозпушувач 9200.

Головною новацією стенду АІКо став прототип нової моделі 24 рядної вакуумної сівалки точного висіву Kinze 4800. Ця сівалка виготовлена спеціально для європейського споживача й проходила випробування в посівній компанії 2018 року на полях Астарти. Її відмінні риси: центральний бункер для добрив, два центральних бункери для насіння, суцільновиливана чавунна секція. Сівалка відмінно показує себе в дуже важких умовах, на великій швидкості, для традиційної й мінімальної обробки ґрунту.

Як завжди, організатори виставки не забули й про відпочинок відвідувачів. Традиційно окремим блоком пройшов культурно­розважальний захід «Покровський ярмарок», що тривав усі чотири дні виставки. Виступи народних колективів, найкращі продукти від фермерських господарств за ціною виробника, сувеніри та вироби мистецтва з усіх куточків України, майстер­класи, розваги для дітей та дорослих – кожен знайшов тут щось для себе.

У рамках ярмарку відбувся конкурс на найбільший гарбуз – «Гарбуз-­велетень». Після тривалого зважування переміг гарбуз Валерія Помазана з селища Кожанка Київської області. Вага гарбуза-­велетня склала 43,5 кг. Переможець отримав у подарунок 32-­дюймовий телевізор. Нагадаємо, що минулого року у цьому конкурсі він також був переможцем. Торік його гарбуз заважив на 46,8 кг.

У третій день виставки організатори спільно з Федерацією стронгмену України провели міжнародні змагання – Етап Кубка світу «AGROEXPO strongman CUP 2018», де українські богатирі змагалися з силачами з інших країн. Головним суддею змагань виступив володар титулу «Найсильніша людина світу 2004» Василь Вірастюк. У змаганнях взяли участь дев’ятеро атлетів з України, Польщі, Грузії, Латвії та Білорусі. У підсумковому заліку призери розташувались наступним чином: 1 місце – Рафал Кобиляж (Польща); 2 місце – Павло Кордіяка (Україна); 3 місце – Павло Гайша (Україна).

Юрій ДИВАК

Рекламодавці останнього номеру