Аграрії Молдови мають намір максимально діджиталізувати сільське господарство

16 березня 2020

Нещодавно в Кишиніві відбувся перший захід, присвячений диджиталізації сільського господарства в Республіці Молдова — AgTech, організований порталом Agrobiznes.

Фермери та інші учасники аграрного ринку Молдови мають намір максимально використовувати сучасні технології в процесі планування, вирощування, зберігання та реалізації аграрної продукції. Допомогти їм у цьому обіцяють західні партнери та інвестори.

Сам захід зібрав понад сто учасників, включаючи фермерів, експертів, представників галузевих установ, готових впроваджувати цифрові технології в сільському господарстві.

«Цифрові технології — майбутнє сільського господарства, і спроби ігнорувати їх зупиняють розвиток сектору. У нас є успішні приклади — фермери з Республіки Молдова, які автоматизували виконання виробничих завдань, таким чином суттєво збільшуючи прибутковість. Ми задоволені популярністю заходу, в тому числі тим, що кількість учасників була вдвічі більшою, ніж планувалося спочатку, а число охочих відвідати захід було більш ніж в 3 рази вищим. Ці результати підтверджують — диджиталізація — це майбутнє сільського господарства в Республіці Молдова», — сказав засновник Agrobiznes Сергій Жаман.

Голова місії USAID в Молдові Скотт Хокландер, вважає що в Республіці Молдова є всі необхідні передумови для успішного впровадження цифрових технологій в сільському господарстві.

«Технології розвиваються з неймовірною швидкістю, в тому числі в Республіці Молдова, і для того щоб країна залишалася конкурентоспроможною на регіональному та глобальному рівнях, вона повинна мати можливість впроваджувати останні інновації і технології в сільському господарстві», — сказав Скотт Хокландер.

Передові аграрні підприємства Молдови вже використовують сучасну техніку, як то дрони, метеостанції, відстежують за допомогою цифрових технологій: витрати пального, стан ґрунту, інші процеси, що впливають на виробництво. Найбільшою ж проблемою на шляху діджиталізації сільського господарства Молдови експерти називають – страх, та сподіваються, що той невдовзі «розвіється», а країна вийде у аграрні лідери Європи.

Рекламодавці останнього номеру