Аграрії та селяни під Верховною Радою вимагають не продавати землю олігархам

30 жовтня 2019

Аграрії та селяни зі всієї України вийшли на масову акцію протесту під стіни парламенту проти свавільного ринку землі в Україні. Люди стоять з транспарантами: «Президенте! Не допустіть продажу землі олігархам», «Ні спекулянтам на землі!», «Ні продажу землі олігархам!».

Організатор акції – ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада».

Учасники акції вимагають відкликати законопроєкт №2178-10, яким із жовтня 2020 року влада планує відкрити ринок землі в Україні, оскільки він суперечить інтересам українців. Цей законопроєкт був підтриманий депутатами 18 жовтня на «таємному» засіданні комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики, на який не змогли потрапити представники громадськості, профільні асоціації та аграрії, аби висловити свою позицію.

Учасники акції наголошують, що даний законопроєкт вигідний лише агрохолдингам, тобто олігархам, оскільки дозволяє концентрувати в одних руках великі масиви землі – до 210 тис. га. Тому закликають депутатів не виносити його на розгляд Верховної Ради.

«Ті законопроекти, які є в українському парламенті: як урядовий, так і депутатський, зроблені спеціально для олігархів, щоб вони спокійно купили по 200 тис. га в одні руки. Такого не дозволено в жодній країні світу. Окрім того, немає жодного дієвого механізму, як це контролювати, тобто можуть бути і набагато більші латифундії. Тому вимога у нас одна – відкликати обидва законопроекти. Після цього провести суспільне обговорення, референдум і лише після цього, внести законопроект, який буде підтриманий українським суспільством і тоді за нього голосувати», – зазначив голова Всеукраїнської Аграрної Ради Андрій Дикун.

Наразі акція протесту продовжується під стінами парламенту. Однак, приблизно опівдні учасники протесту вирушать також до офісу президента, де передадуть гаранту своє звернення.

Нагадаємо, це уже не перша акція протесту аграріїв. На початку жовтня та у вересні вони також мітингували, вимагаючи не продавати землю іноземцям.

20 вересня за ініціативи ВАР у 15 областях України відбулась акція проти продажу в Україні земель сільськогосподарського призначення іноземцям. Люди, разом зі своєю сільгосптехнікою, вийшли на узбіччя основних автошляхів України. Всього в акції взяли участь близько 1000 одиниць техніки та понад 15 000 селян, фермерів та аграріїв.

3 жовтня близько 14 тисяч аграріїв та селян з усіх регіонів України вийшли під стіни парламенту на мітинг проти ініційованої Урядом земельної реформи.

Прес-служба ВАР

Рекламодавці останнього номеру