Американські вчені навчилися вирощувати культури в солоному грунті

27 серпня 2019

Дослідники з американського Університету Брігама Янга розробили новий метод вирощування рослин в надто солоному і непридатному для сільського господарства ґрунті. Про це повідомляє журнал Frontiers in Microbiology.

Метод заснований на використанні бактерій, отриманих з так званих рослин-галофітів, здатних рости в сильно засоленому ґрунті. Вчені дізналися, що в цьому їм допомагають спеціальні бактерії, що знаходяться на їх коренях.

Дослідники взяли три таких несільськогосподарських культури, зібрали їх коріння і помістили в чашу Петрі для вирощування бактерій. Потім вони нанесли бактерії на насіння люцерни і помістили на деякий час в водний розчин з 1% хлориду натрію. Але вже через кілька хвилин, незважаючи на наявність солі, культура проросла і дала кілька листів. Надалі вчені будуть перевіряти нову технологію на рисі і стручковій квасолі, а потім і на інших популярних культурах.

Нове дослідження дозволить захистити культури від загибелі на орних землях, які регулярно засолюються. Ця проблема особливо актуальна для земель на південному заході США, а також в Китаї, Австралії і на Близькому Сході, що потребують регулярного зрошення через складні кліматичні умови.

Рекламодавці останнього номеру