Автоматизовані грибні ферми завойовують ресторани США (+відео)

30 березня 2019

Бруклінська компанія Smallhold, що спеціалізується на вирощуванні грибів на високотехнологічних міні-фермах з клімат-контролем, почала виробляти свою продукцію безпосередньо в ресторанах і супермаркетах Нью-Йорка.

Ці міні-ферми - яскрава ознака зростаючого в своїй популярності «міського сільського господарства», метою якого є скорочення часу між виробництвом продукту і моментом потрапляння його на стіл споживача, а також зменшення відходів в харчовій галузі.

Smallhold проектує засклені ферми, схожі на акваріуми, усередині яких розташовуються ємності з тирсою, щеплені міцелієм. Ці підготовлені бокси передаються клієнту, який вже самостійно займається збором врожаю. Глива виростає в таких теплицях за сім днів, і за цей період, як правило, можна отримати до 35 кг продукту. У цьому-то і суть - замовник може зібрати гриби в піковий момент їх зростання, максимізуючи при цьому свій прибуток. Після збору співробітники компанії забирають тирсу і передають їх тим, хто потребує добрив.

Усередині кожного такого «акваріума» розташовуються спеціальні датчики, які постійно заміряють рівень СО2, вологість і температуру. Додатково там розміщують мініатюрні фотокамери, які роблять знімки кожні кілька хвилин. Вся ця інформація надсилається в центр обробки даних, де співробітники компанії аналізують її, щоб знайти ідеальний рецепт для вирощування гливи.

Джерело інформації

Рекламодавці останнього номеру