Автономний робот Robotti посіяв 20 га кукурудзи у Чехії

31 травня 2020

Автономний робот Robotti данського виробника Agrointelli засіяв кукурудзою 20 га поля у чеському господарстві Sloveč у регіоні Німбурк.

Зазначається, що сівба проводиться у рамках випробування функцій робота з метою подальшого аналізу та впровадження автономної техніки на чеський ринок. Планово, у Чехії будуть задіяні п’ять одиниць Agrointelli Robotti.

"Ми сіємо культуру з шириною міжрядь 45 см за допомогою 6 сошників. Реальна продуктивність машини становить 1,2 га/год на великому полі. Якби робот міг працювати зі швидкістю до 8 км/год, можна було б засівати 15 га за десять годин. Двигуни справляться, а продуктивність буде вищою", - розповів фермер та власник робота Павло Мілата.

Цьогоріч робота було модернізовано. Зокрема піднято раму, встановлено шини більшого розміру, збільшений паливний бак. Оснащений двома 4-циліндровими дизельними двигунами Kubota потужністю 75 к.с. кожний. З новим баком робот може працювати без заправки до дванадцяти годин. Управління здійснюється за допомогою сенсорного екрану на одній із сторін кришки двигуна.

Робот оснащений низкою функцій безпеки, які запобігають зіткненню з перешкодами. Скануючи весь простір, він бачить усі об'єкти в полі за допомогою інтелектуальної системи виявлення перешкод. За незвичайних ситуаціях машина повідомляє оператора. Навколо робота встановлений датчик безпеки тиску, який зупиняє його при зіткненні з перешкодою. Також є три кнопки безпеки, щоб машину можна було зупинити без використання пульта дистанційного керування.

Рекламодавці останнього номеру