Без квот: експорт сировини не обмежуватимуть

23 березня 2020

Через пандемію коронавірусу експорт сировини з України додатково обмежувати не будуть. Про це заявив президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачьов.

«Якщо і будуть введені обмеження, то тільки адміністративні, щоб заспокоїти паніку і не експортувати ті продукти, які критично важливі для населення України. Я не думаю, що це якось позначиться на кількісному експорті сировини з України. Адже у нас сировинна економіка, і навряд чи щось зміниться», – зазначає Микола Горбачьов.

У той же час, Горбачьов не виключає що на експорт може вплинути загальна паніка.

«Коли країни вводять обмеження карантинними додатковими функціями, це уповільнює торгівлю між ними: деякі країни вимагають карантину кораблів і перевірки екіпажу, проведення карантинних заходів. Ці заходи, безумовно, можуть позначитися на швидкості торгових операцій. Тому світова економіка в цій ситуації буде охолоджуватись», – пояснює Микола Горбачов.

Президент Української зернової асоціації упевнений, що тимчасові складнощі лише зіграють на руку українським аграріям, які у екстремальних умовах «знайдуть більш оптимальні способи контролю над різними ситуаціями».

Рекламодавці останнього номеру