Близько 10 мільйонів гектарів годують тіньову економіку – Роман Лещенко

5 березня 2020

Мільйони гектарів землі, що могли б приносити користь державі у вигляді податків, натомість експлуатуються без відповідних на те дозволів.

За словами уповноваженого президента із земельних питань Романа Лещенка такої землі, що перебуває “у тіні” в Україні - до 12 мільйонів гектарів.

За документами звітності органів податкової та статистики ми бачимо, що ці землі як би не обробляються, на них нічого не вирощується. А за системами супутникової навігації бачимо, що там щосили вирощується сільгосппродукція. Сьогодні супутникова система дозволяє сканувати процес вегетації рослини в режимі реального часу і з похибкою до 1 тони визначати вал зерна на тіньових землях”, - зазначив Роман Лещенко.

Не задокументовані, як землі сільськогосподарського призначення, але ті, що ймовірно обробляються і приносять відповідну користь своїм власникам, серед інших землі: міністерства оборони, колоній, так звані деградовані території, наприклад, біля Чорнобильської зони та землі різного роду держпідприємств.

“Наприклад, біля легендарної Стоянки по Житомирській трасі подивіться, що відбувається в захисній смузі річки Ірпінь. Поля засіяні кукурудзою. І це все тіньовий обіг. Це зерно потім виходить на ринок і через фіктивний експорт йде з країни. Причому за допомогою різних схем, так званих “скруток”, фіктивних компаній-одноденок, продають все через офшорні компанії без належного рівня трансфертного ціноутворення, а потім вимагають повернення ПДВ, заганяючи державу в мільярдні збитки”, — повідомив уповноважений президента із земельних питань.

За експертними підрахунками, загальний обсяг тіньової економіки сільськогосподарської продукції становить не менше 10 млрд доларів.

Рекламодавці останнього номеру