Британські вчені вивели посухостійку пшеницю

15 липня 2019

Вчені університету Шеффілда (Велика Британія) створили стійкий до посухи вид пшениці, який, на їхню думку, допоможе пережити глобальне потепління. Про це повідомляє Farminguk.

Суть новинки в меншій кількості мікропор (продих), що дозволяє рослині ефективніше використовувати воду і зберігати врожайність. За рахунок цього волога, що залишається використовується для охолодження. Вона проникає в ґрунт і інші елементи рослини, менш схильні до впливу сонячного світла. При великій кількості води ці продихи допомагають регулювати температуру за рахунок випарного охолодження, що схоже з виділення у людей поту. Вчені дізналися про цей ефект при черговому недавньому дослідженні. Крім води, пори допомагають культурам регулювати споживання необхідного для фотосинтезу вуглекислого газу.

Під час дослідження фахівці виростили зернові в умовах, близьких до можливого глобального потепління: з меншою кількістю води і великим вмістом вуглекислого газу в атмосфері. При цьому культура не тільки зберегла вигляд і можливість зростання, але і не знизила врожайність. Також у неї нормально пройшов процес фотосинтезу.

На створення новинки вчених підштовхнула наукова робота по створенню рису з також зменшеною кількістю пір. До такого способу захисту їм вдалося прийти інтуїтивно, коли вони намагалися вибрати кращу структуру для захисту рослини. Виявилося, що зернові з меншою кількістю продихів споживають води на 40 відсотків менше ніж прості сорти, і витримують температуру до 40 градусів. Інше окреме дослідження також показало, що в принципі рослини з меншим числом пір також менше страждають від хвороб.

Таким чином, нове відкриття може дати поштовх до створення і масового впровадження нового покоління зернових.

Рекламодавці останнього номеру