Депутати зареєстрували законопроект щодо заборони відчуження земель сільгосппризначення

8 травня 2020

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №3442 про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо заборони відчуження земель сільськогосподарського призначення.

Ініціатором законопроекту виступила Тетяна Грищенко, народний депутат фракції «Слуга народу». Вона переконана, що запровадження заборони на відчуження земель сільськогосподарського призначення дозволить зняти гостру соціальну напругу в суспільстві, яка виникла з даного питання, вирішить юридичну колізію та унеможливить шахрайські дії щодо ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення внаслідок некоректного трактування законодавства.

«Метою законопроекту є встановлення до 1 липня 2021 року заборони на продаж чи іншим способом відчуження земель сільськогосподарського призначення, а також внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств, що дозволить попередити та унеможливити некоректне трактування, юридичні профанації та, як наслідок, негативні явища в земельних відносинах щодо земель сільськогосподарського призначення до набрання чинності Закону України про ринок землі», — йдеться в пояснювальній записці документу.

Рекламодавці останнього номеру