Дощі на Житомирщині зменшать урожайність соняшнику на 20%

4 жовтня 2022
Дощі на Житомирщині зменшать урожайність соняшнику на 20%

На Житомирщині розпочали жнива соняшника. Цьогоріч через дощову погоду врожай почали збирати на два тижні пізніше, ніж минулого року. Врожайність, кажуть фермери, теж буде меншою, бо через сирість соняхи почали гнити.

За словами заступниці директора обласного департаменту агропромислового розвитку Ніни Добринської, зібрали лише 3% від посіяних площ, пише «Суспільне».

Аграрії зазначають, що соняшник починає гнити через постійні дощі. В результаті суцвіття розсиплеться, і врожайність буде набагато меншою.

Зі слів Ніни Добринської, різниця по врожайності в середньому складає 5 ц/га.

«У Житомирській області зазвичай ця цифра складає 24 ц/га... В цьому році середня врожайність складає 19 ц/га», — розповідає вона і додає, що ціна на соняшник також впала.

Тонна соняшнику минулого року коштувала 24 тис. грн, а зараз — 16 тис. Є проблеми з експортом насіння, оскільки його в основному скупляють трейдери, щоб переробляти в межах України.

Зібрати врожай соняшнику в області планують до кінця жовтня.

"Ціни на продукцію для нас зараз дуже погані, у минулому році були набагато більші. Ми розуміємо, що війна, ми все розуміємо, але ми купуємо і паливо, і добрива – усе в доларах", – говорить підприємець Артем.

Рекламодавці останнього номеру