Електронні документи для реєстрації землі тепер перевірятимуть безкоштовно онлайн

10 лютого 2020

На веб-ресурсі електронних послуг Держгеокадастру тепер можна безкоштовно перевірити обмінні XML-файли, необхідні для реєстрації земельних ділянок.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук пояснив, що обмінний XML-файл — це електронний документ, на основі якого вносяться відомості в систему Державного земельного кадастру. Він формується та підписується електронним цифровим підписом сертифікованого інженера-землевпорядника.

Відтепер, якщо користувач сайту Держгеокадастру подає документи для реєстрації земельної ділянки, то файл може бути автоматично перевірений програмою. Людина отримає зворотний зв’язок із переліком помилок, яких вона припустилися.

За словами Олексія Гончарука, раніше громадяни, які зверталися за такою послугою безпосередньо до чиновників, могли місяцями не отримувати відповіді, а в разі зворотного зв’язку їм не повідомлялося про те, яку саме помилку в файлі вони допустили. Крім того, при подачі електронної заяви на державну реєстрацію земельної ділянки передбачена можливість зробити посилання на протокол перевірки обмінного файлу. Також є можливість за QR-кодом перевірити валідність файлу.

Рекламодавці останнього номеру