Компанія «Нібулон» пропонує свої лабораторні прилади для діагностики коронавірусу

25 березня 2020

За допомогою одного з апаратів лабораторії «Нібулона» —ампліфікатора CFX96 TouchReal-Time PCR DetectionSystem, 2017 року виробництва — можна виявляти коронавірус методом полімеразної ланцюгової реакції, який є найточнішим для виявлення геномної РНК вірусів.

Про це повідомив Олексій Вадатурський, генеральний директор, власник компанії «Нібулон», на своїй сторінці у Facebook.

«Прилад аналізує саме специфічний геном SARS-CoV-2, з великою точністю виявлення від 5 цільових послідовностей. Для цього нам потрібно закупити всього лише реагенти для екстракції RNA/DNAVirus і набори для прямого якісного виявлення нової РНК коронавірусу. Що ми негайно і зробили, замовивши їх у кількості 200 проб у Німеччині. Замовив таку кількість, бо не знаю реальну потребу, а фахівці не проявили ентузіазму. Ми готові купити і більше реагентів, якщо нашу ініціативу сприймуть і підтримають. І ми покажемо іншим областям приклад, як потрібно діяти», — розповів Вадатурський.

Більше того, виявилося, що такого рівня обладнання ні в міських, ні в обласних медичних закладах немає. І навіть ті, що закуповуються зараз, простіші за лабораторні апарати «Нібулона».

«За допомогою цього приладу можна аналізувати одночасно 40−48 проб біоматеріалів на наявність вірусу SARS-CoV-2. За нашими підрахунками, за добу можна робити до 400 зразків. Ціна одного такого дослідження 25 євро, але чи потрібно додатково говорити, наскільки це пришвидшить процес виявлення зараження вірусом, і що саме такий підхід допоможе дійсно взяти під контроль його розповсюдження», — вважає керівник «Нібулона».

На думку Вадатурського, лікарі зможуть взяти під контроль ситуацію з пандемією, працюючи на випередження — тестувати людей, виявляти проблему і локалізувати її, лікувати тих, хто цього потребує. Тобто діяти так, як це роблять провідні країни світу і показують, що це дійсно працює.

«На сьогодні ми вже визначилися з медичним закладом в Миколаївський області, який готовий прийняти таке обладнання», — додав Олексій Вадатурський.

Рекламодавці останнього номеру