Мінекономіки планує відновити процедуру агрострахування

20 травня 2020

У 2021 році потрібно виділити з бюджету мінімум 2 млрд грн на підтримку аграрного страхування. Про це заявив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький під час вебінару УКАБ «Уряд на зв’язку».

Наразі в Україні гостро постало питання з впливом погодних умов на врожай. Тому на новий рівень виходить питання агрострахування, яке свого часу було в Україні, але через недосконалий механізм не функціонувало належним чином.

За словами Тараса Висоцького, агрострахування на сьогодні в пріоритеті Уряду, і цього тижня буде представлено законопроект по цьому напрямку. На агрострахування потрібно виділити мінімум 2 млрд грн з бюджету 2021 року, щоб отримати достатній ефект, але воно спрацює лише в тому випадку, коли буде масовим.

«Ідея запуску агрострахування в новому форматі дуже проста – Агростраховий пул не використовувати як інструмент, а робити платежі як через страхові компанії, так і через банки по відсоткам за кредити. Наразі планується закріпити 50% компенсації страхової премії. Норматив по витратах на пшеницю становить 10-12-14 тис. гривень на гектар, в залежності від технологій. Тому розуміємо, що рівень страхування має бути 12%», – зазначає Тарас Висоцький.

За його словами, механізм отримання коштів має бути наступним: потрібно заключити страховку, подати через страхову компанію або через банки звітність, і вже наступного місяця отримати 50% компенсації від держави. Все має відбуватись без пулів, комісій та можливостей вибирати кому давати, кому ні.

Він відмітив, що на сьогодні є більше 20 підписаних меморандумів з банками, так само в планах підписати їх з низкою страхових компаній. Публічне обговорення планів в Уряді у напрямку агрострахування відбудеться вже цього тижня.

Рекламодавці останнього номеру