Найбільший у світі вітровий парк буде виробляти електрику дешевше, ніж викопне паливо

8 жовтня 2019

Влада Великобританії оголосила, що компанія Equinor і її партнер SSE отримали контракти на розробку трьох великих морських вітрових парків в районі Доггер в Північному морі. Це буде найбільша в світі морська вітряна електростанція загальною потужністю 3,6 ГВт. Проєкт може забезпечити енергією 4,5 млн будинків у Великобританії.

Найбільший у світі вітряний парк, який планують побудувати біля узбережжя Англії, буде виробляти електроенергію дешевше, ніж вугілля. При цьому кілька вітроенергетичних проєктів виграли контракти на продаж електроенергії за гарантованими цінами на аукціоні. В ході торгів ціну встановили на рівні 39,65 фунта за мегават-годину — це на 31% нижче ціни аналогічного періоду.

Це означає, що вітер, який кілька років тому був нішевою технологією, змінює економіку енергетики в усьому світі, відзначає видання Bloomberg. Як комунальні підприємства, так і великі енергетичні компанії планують витратити $448 млрд до 2030 року на восьмикратне збільшення потужностей зеленої енергетики.

Проєкти від таких девелоперів, як SSE Plc, Equinor ASA і Innogy SE, виграли контракти на закупівлю вітрової енергії, яка дозволить виробляти до 5,5 ГВт електроенергії, повідомили в уряді країни.

«Результати показують, що вітер, який виробляється в морі, відповідає поточним цінам на електроенергію. Він вже конкурує з існуючими електростанціями на викопному паливі, не кажучи про нові види викопного палива, — зазначає Діпа Венкатсваран, аналітик лондонської компанії Sanford C. Bernstein & Co. — На наступному аукціоні в 2021 році ми побачимо, що витрати на зелену енергетику стануть набагато нижче».

Джерело інформації

Рекламодавці останнього номеру