«Неможливі воппери» зі штучного м'яса вийшли в продаж в Burger King (+відео)

6 квітня 2019

Компанія Impossible Foods ставить собі за мету знизити негативний вплив на навколишнє середовище з боку м'ясопереробної промисловості шляхом виробництва інгредієнтів з рослинної сировини, здатних скласти за смаковими і поживними властивостями гідну конкуренцію м'ясу.

Проект знайшов впливового союзника в особі гіганта фастфуду Burger King, і в ряді закладів його мережі стартували продажі «Неможливого воппера» (Impossible Whopper) з «зеленої» версією відомої котлети.

Impossible Foods розповідає про екологічні переваги своїх котлет: при їх виробництві використовується на 75% менше водних ресурсів, потрібно на 95% менше земельних ресурсів, ніж на створення котлет з м'яса, а викиди парникових газів на 87% нижче, ніж в м'ясопереробному виробництві.

Секретний інгредієнт веганських котлет Impossible Foods - це небілкові компоненти гемоглобіну (геми), отримані не з м'язів тварин, а з сої. Їх змішують із замінниками м'яса і спеціями для отримання продукту, максимально схожого на соковиту яловичу котлету, і навіть самі прискіпливі гурмани справжнього м'яса при дегустації не можуть вловити різниці.

У 2014 році Impossible Foods відправила в Управління з контролю продуктів харчування і лікарських засобів (FDA) заявку на визнання свого штучного м'яса безпечним. Компанія також отримала схвалення від ряду експертів, включаючи фахівця з харчових продуктів Майкла Парізі з Вісконсинського університету в Мадісоне.

Проте FDA так і не визнала штучне м'ясо безпечним, але небезпечним воно його теж не назвало. Результати досліджень здалися Управлінню недостатніми. У листопаді 2015 року компанія провела ряд додаткових дослідів: вчені годували штучним м'ясом лабораторних щурів і не виявили ніяких негативних наслідків .

Джерело інформації

Рекламодавці останнього номеру