Нові технології на «AGRILEVANTE-2019»

30 жовтня 2019

З 10 по 13 жовтня на Півдні Італії в м. Барі пройшла шоста міжнародна виставка сільськогосподарської техніки та тваринництва «AGRILEVANTE-2019». Це один з найбільших аграрних форумів Середземноморського регіону, що проходить раз на два роки й демонструє останні досягнення переважно італійських виробників техніки та обладнання.

За даними організаторів виставки, цього року на заході свої здобутки представили 350 компаній. На виставці працювали делегації з 40 країн світу. У рамках заходу відбулося 55 нарад і тематичних конференцій. На цьогорічну виставку завітала рекордна кількість відвідувачів - 80200 осіб (+13,3% порівняно з 2017 р.), серед яких 3600 іноземців з 60 країн світу. Завдяки порталу www.imageline.it значно збільшилась кількість «віртуальних відвідувачів», через Інтернет за чотири дні на виставці «побувало» 14000 користувачів соціальних мереж.

Виставка AGRILEVANTE сфокусована переважно на культурах і фермах, що типові для Італії та країн Середземномор'я. Порівняно з українськими виставками, впадала в око велика кількість призначених для садівництва й городництва малопотужних тракторів і агрегатів. Один із павільйонів був цілком присвячений садівництву й догляду за садами та виноградниками. Відповідно ця техніка була б цікавою для господарств південних регіонів України. А зважаючи на глобальні кліматичні зміни, можливо, незабаром стане звичною справою й для українських фермерів поратись в оливкових та цитрусових садах.

Задля зручності відвідувачів виставка була розділена на спеціалізовані зони, що присвячені виноградарству й виноробству, оливковій олії, фруктам і овочам, зерновим культурам, енергетичним культурам, тваринництву. До речі, на цьогорічній виставці вперше був представлений розділ, присвячений тваринництву. У співпраці з Італійською асоціацією селекціонерів (AIA) на виставці було представлено 500 голів великої рогатої худоби, коней, а також овець, кіз та кролів місцевих порід. Багато компаній пропонували корми та обладнання для тваринництва.

Володимир Саченко і Алессандро Маловольті
Володимир Саченко і Алессандро Маловольті

На запрошення організаторів виставку відвідала й українська делегація підприємців у складі 6 чоловік. Поїздка відбулась за підтримки Посольства Італії в Україні, Агентства з зовнішньої торгівлі Італії (ITA) та італійської федерації виробників сільськогосподарських машин «FederUNACOMA». На другий день виставки наші делегати в спеціально відведеній зоні для перемовин мали можливість провести зустрічі з представниками італійських компаній, що зацікавлені в співпраці з українськими товаровиробниками.

У рамках виставки відбулась зустріч нашої делегації з Президентом асоціації «FederUnacoma» Алессандро Маловольті та директором з міжнародних зв’язків Фабіо Річчі. Сторони погодили й підписали угоду про співпрацю між Асоціацією «Укрмашбуд» та «FederUnacoma» й намітили плани подальшої співпраці.

Під час зустрічі пан Алессандро детально розповів про діяльність асоціації: «Італійська асоціація об’єднує понад 200 виробників машин та комплектуючих і в першу чергу створена, щоб допомогти в просуванні їх товарів на міжнародні ринки. А роботи в цьому напрямку вистачає, оскільки італійські компанії є одними з найбільших у світі виробниками мінітехніки, машин для догляду за плодово-ягідними насадженнями і, беззаперечно, найбільшими в світі виробниками запчастин і комплектуючих для сільськогосподарської техніки. Тож поглиблена співпраця між нашими Асоціаціями може буди взаємовигідною і перспективною» - наголосив Алессандро Маловольті під час зустрічі.

Українську делегацію на виставці «AGRILEVANTE-2019» очолював Віце-президент УСПП, Голова Ради Асоціації «Укрмашбуд», Володимир Саченко:

- Завдячуючи Послу Італії в Україні, наша делегація мала можливість відвідати цю виставку та познайомитися з сучасними розробками від провідних італійських підприємств. До складу нашої делегації увійшли керівники як сільськогосподарських, так і машинобудівних підприємств України.

Виставка цікава передусім з точки зору представлених новацій і передових технологій, що можуть успішно використовуватися і в Україні.

Організатори створили зручні умови для роботи, тому всі дні виставки для нашої делегації були плідними й насиченими. Наші підприємці провели десятки зустрічей і перемовин з італійськими компаніями, що виробляють сільськогосподарську техніку, обладнання та комплектуючі. У результаті цих зустрічей є наміри й домовленості, частково підготовлені угоди зі співпраці. Деякі італійські компанії зацікавлені в створенні спільних підприємств на базі наших виробничих потужностей.

Наша асоціація «Укрмашбуд», яку я тут представляю, підписала Угоду про співпрацю з італійською федерацією виробників сільськогосподарських машин «FederUNACOMA», до складу якої входить понад 200 підприємств. Тепер нам простіше буде співпрацювати в питаннях закупівлі обладнання й створення спільних підприємств.

Як і на більшості європейських агровиставок, організатори «AGRILEVANTE-2019» регулярно проводять серед своїх експонентів конкурс найкращих інноваційних рішень у сфері технічного забезпечення агровиробників. Цього року журі обрало п’ять переможців конкурсу.

Одну з нагород отримала компанія Antonio Carraro (www.antoniocarraro.it) за новий трактор TR 7600 Infinity. Це ізодіаметрична модель із гідростатичною трансмісією, що має 4-х циліндровий двигун потужністю 74 к.с. й призначена для роботи переважно на виноградниках та в садах. Головною інновацією моделі є автоматична координація трансмісії та ВВП. Коли потужність, запитувана агрегатом для ВВП, збільшується, трактор знижує свою швидкість руху, щоб збільшити крутний момент, що передається на агрегат, у результаті швидкість обертання ВВП залишається незмінною. Це нововведення покращує результати роботи й комфорт оператора.

Ще одна італійська компанія Seppi M.(www.seppi.com), що спеціалізується на виготовленні мульчувачів, фрез та іншого подрібнювального обладнання отримала вищу нагороду за агрегат MINIFORST PICK UP III. Це навісний мульчувач, що має особливу конструкцію ротора з контрножами, що рухаються на мінімальній відстані один від другого, переробляючи гілки, кущі та іншу деревину діаметром до 250 мм на біомасу, що здатна розкладатися на поверхні ґрунту за один сезон. Машина підбирає гілки з землі особливим підбирачем, який відправляє їх далі в камеру подрібнення, уникаючи контакту з ґрунтом і камінням.

Цікаві агрегати під назвою Rotosark з дещо незвичними робочими органами представляла італійська компанія Oliver Agro (www.oliveragro.com). Машина розроблялась для овочівників, що виробляють органічну продукцію, і яка за один прохід виконує прополювання, розпушення ґрунту та підгортання розсади. Завдяки зміні робочих органів та їх кута атаки агрегат можна використовувати для обробки практично всіх овочевих культур. Робочі органи є унікальними, вони захищені міжнародними патентами. Нижче ви можете переглянути відео, як цей агрегат працює по кукурудзі. Як переконує виробник, завдяки цим агрегатам можна повністю відмовитися від використання гербіцидів і застосовувати їх не лише для органічного, але й традиційного землеробства. Машина легко регулюється лише одним інструментом. Виробник дає 10 років гарантії на робочі органи.До речі, представників в Україні підприємство поки що не має, але з задоволенням просувало б свою продукцію на наш ринок; тож за цієї нагоди виробник через наш журнал запрошує українські компанії до співпраці.

Цікаву експозицію представила італійська компанія Emiliana Serbatoi (www.emilianaserbatoi.com), яка є лідером з виробництва резервуарів для транспортування та зберігання пального, а також його відвантаження, обліку, контролю та управляння поставками. Виробник може запропонувати аграріям десятки готових рішень з ємкостями будь-якого об’єму від невеликих мобільних заправочних станцій, що вантажаться на будь-який транспортний засіб і здатні виїжджати в поле, до великих підземних резервуарів. До речі, одна з нагород за інновації була присуджена саме Emiliana Serbatoi за розробку мобільної заправочної станції Carrytank Pick-up. Ця серія об’ємом від 330 до 450 л спеціально розроблена для перевезення рідин всередині кузова пікапів.Компанія також пропонує ємкості для різних рідин: авіаційного пального, КАС, питної води, для потреб харчової промисловості, що виготовлені з нержавіючої сталі.

Голова наглядової ради ТОВ НВА «Перлина Поділля» (Хмельницька обл.) Герой України Петро Іващук:

Наше господарство має в обробітку 7000 га землі. Користуємося різною технікою, у т.ч. і італійською, тож знаємо, що італійське обладнання якісне й надійне. На виставці ми провели понад 20 зустрічей з італійськими виробниками, отримали чимало цікавих пропозицій, побачили багато нових машин і агрегатів, дещо з того нам справді сподобалось, маємо бажання дещо придбати. Але стримує та обставина, що більшість підприємств – учасників цієї виставки, поки що не мають представників в Україні, відтак є побоювання стосовно сервісного обслуговування й постачання запчастин.

Офіційно українські компанії у цій виставці участі не брали, свою техніку не представляли. Але серед експонатів виставки знайшовся й український агрегат - аеродинамічний сепаратор від ТОВ «НВК «Агросепмаш», м. Запоріжжя, - представляла його польська фірма «Alistan Agro».

Станіслав Кострубяк, директор польської компанії «Alistan Agro», офіційного дистриб’ютора заводу «Агросепмаш» на території Євросоюзу:

- На цій виставці ми не випадково. Уже більше п’яти років ми пропонуємо наші сепаратори європейським фермерам, і за цей час продали їх вже понад 200. Найкраще вони продаються в Італії, Іспанії, Франції. Ці машини добре зарекомендували себе серед невеликих фермерських господарств, яких чимало в Італії. Місцеві фермери цікавляться машинами з максимальною продуктивністю 5-10 т/год.

Великий інтерес до нашого агрегату не випадковий, оскільки ми представляємо якісний продукт, при цьому порівняно дешевий. На італійському ринку аналогів нашої техніки просто не існує. Є подібні агрегати, але вони сконструйовані на трохи іншому принципі очищення.

Щоб цей агрегат добре продавався в Європі, ми додали до його конструкції блок попереднього очищення зерна (скальператор), що дозволило розширити його функціональність і виконувати повноцінну первинну очистку за один прохід. Наші клієнти дуже добре сприйняли це вдосконалення. Без скальператора успішно продавати наш агрегат в Італії було б проблематично.

Юрій ДИВАК

Рекламодавці останнього номеру