Побито 15-річний рекорд виробництва вина в світі

16 квітня 2019
io

У минулому році винороби всіх країн світу виробили 292,3 мільйона гектолітрів, або 39 мільярдів пляшок вина.

Фахівці Міжнародної організації виноградарства і виноробства (OIV) стверджують, що стільки вина не вироблялось вже останні 15 років. Щодо минулого року, який став найневдалішим у виноробів за останні півстоліття, випуск цього алкогольного напою збільшився на 17 відсотків, тоді як планувалося збільшення на 12 відсотків.

Список найбільших виробників вина в світі залишився незмінним: його, як і в попередньому році, очолила Італія. Місцеві виноробні традиції, величезні площі виноградників і армія фахівців з виготовлення вина - все це послужило тому, що країна виробили 54,8 гектолитра напою, що майже на 30 відсотків більше попереднього показника. Тим часом у Франції та Іспанії відбулося ще більше зростання виробництва, воно склало 34,8 відсотка і 36,7 відсотка відповідно. Ці країни розділили лідерство і в експорті: Іспанія відправила своїм закордонним покупцям 20,9 мільйона гектолітрів (це рекорд за обсягом), а Франція заробила на вини рекордні 9,3 мільярда євро.

Всього ж в світі в минулому році було закуплено вина на 31,3 мільярда євро, що на 1,2 відсотка більше показника 2017 року. Самі завзяті любителі вина проживають в Сполучених Штатах: у цій країні в минулому році випито 33 мільйони гектолітрів. На другому місці цього рейтингу - Франція: французи і туристи, які відвідали країну Ейфелевої вежі, випили 26,8 мільйона гектолітрів вина.

Джерело інформації

Рекламодавці останнього номеру