Податковий комітет підтримав законопроект щодо функціонування та обігу аграрних розписок

19 листопада 2020

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики 16 листопада було розглянуто та підтримано підготовлений до повторного першого читання законопроект №2805 щодо функціонування та обігу аграрних розписок. Про це повідомляє прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

«Аграрні розписки є альтернативним механізмом, який спростив доступ для сільгоспвиробників до фінансових ресурсів. Метою цього законопроекту є вдосконалення законодавства про аграрні розписки, що дозволить спростити користування, ефективність, надійність аграрних розписок, а також розширити сферу їх використання», — заявив Тарас Висоцький, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Серед основних нововведень законопроекту: визначення правової природи аграрної розписки як цінного паперу; розширення кола суб'єктів, які мають право видавати аграрні розписки; уточнення теперішнього правового регулювання аграрних розписок; спрощення порядку видачі, обігу та припинення аграрних розписок; підвищення оборотоздатності аграрних розписок через механізми фондового ринку; розширення можливих варіантів застав за аграрною розпискою; створення правових умов видачі багаторічних аграрних розписок, виконання за якими відбуватиметься частинами; посилення гарантій прав кредиторів на випадок примусового виконання.

Слід додати, що аграрні розписки працюють в Україні 5 років і регулюються положеннями чинного Закону України «Про аграрні розписки», який було прийнятно ще в 2012 році. За цей час аграрними розписками скористались близько 3 тис. агровиробників, завдяки чому залучили понад 30 млрд грн додаткового фінансування.

Рекламодавці останнього номеру