Посівна в Україні відбувається без критичних проблем, експерт

6 квітня 2020

Весняна посівна кампанія-2020 успішно стартувала практично у всіх регіонах України з невеликим випередженням темпів торішньої через ранню весну, станом на 2 квітня засіяно трохи більше ніж 1 млн га, повідомив в. о. виконавчого директора Української зернової асоціації (УЗА) Сергій Іващенко.

На думку в. о. виконавчого директора УЗА, незначні зниження температури не мають вплинути на стан посівів, оскільки прогнозується, що вони будуть короткостроковими.

“Стан озимих не викликає стурбованості, за окремими винятками, які загалом не сильно впливають на загальну оцінку стану посівів. Є окремі ділянки, де озимі загинули, замість них аграрії планують посіяти бобові, горох і кукурудзу”, – заявив Сергій Іващенко.

За словами експерта, виробників зернових і олійних більше турбує майбутня погода, щоб було достатньо опадів для вегетації посіяних ярих та озимих культур.

Крім того, за словами Іващенка, члени УЗА наголошують на певних труднощах з логістикою та доставкою імпорту через карантинні обмеження, але вони не мають критичного впливу на перебіг посівної. Загалом засоби захисту, добриво і пальне для посівної були законтрактовані завчасно, тому для її проведення все закуплено.

“Сільгоспвиробники говорять про додаткові витрати для забезпечення індивідуальних засобів захисту працівників і дезінфекторів у зв’язку з карантинними заходами, які, втім, не мають критичного впливу на вартість посівної. Крім того, через падіння ціни на нафту, аграрії, які проводять поступові закупівлі пального, відчувають зниження його вартості, що здешевлюватиме проведення посівної”, – зазначив він.

“У своєму щомісячному звіті, ми прогнозуємо врожай 2020 року на рівні врожаю 2018 року, і дещо менше, ніж рекордний урожай 2019 року. Так, ми прогнозуємо виробництво зерна у 2020 році на рівні 94 млн тонн (у 2019 році було 98 млн тонн) і експорт 2020/21 МР – 57,2 млн тонн (у 2019/20 МР – 60 млн тонн). Дещо нижчий прогноз із урожаю зернових та олійних у 2020 році порівняно з поточним сезоном не змінює зростаючого тренду останніх трьох років, коли Україна збирала урожай понад 90 млн тонн. У середньостроковій перспективі валовий збір врожаю в Україні наближатиметься до показника 100 млн тонн і зростатиме”, – сказав Сергій Іващенко.

Крім того, за словами в. о. виконавчого директора УЗА, Україна з великою ймовірністю зможе оновити цього року рекорд врожаю кукурудзи попередніх трьох років. Так, УЗА прогнозує урожай кукурудзи в 2020 році на рівні 36,8 млн тонн (попередній рекорд 35,2 млн тонн було встановлено у 2019 році, а до того у 2018 році – 34,8 млн тонн). Відповідно й експорт кукурудзи може стати рекордним у 2020/2021 маркетинговому році, досягнувши 30 млн тонн.

Рекламодавці останнього номеру