Робот-трактор для збирання яблук (+відео)

26 березня 2019

Робот-трактор для збирання яблук Abundant отримав перше комерційне застосування

Розробник роботів для сільськогосподарських потреб Abundant разом з новозеландською фірмою T&G Global переобладнав свої пристрої для промислового збору яблук. Про це пише TechCrunch.

Угода з T&G Global — перший великий комерційний контракт для Abundant, який вимагав повного переобладнання пристроїв. Разом компанії протестують систему на декількох яблучних плантаціях в Новій Зеландії, а в разі успіху T&G Global повністю автоматизує цей процес на всіх плантаціях.

Генеральний директор Abundant Ден Стір (Dan Steere) зазначив: «Розробка автоматизованого збирання яблук вимагає паралельного вирішення низки складних технічних проблем: від візуального визначення стиглості зібраного плода і фізичного маніпулювання ним без шкоди для нього, до безпечного переміщення по плантації».

Робот, ще не отримав назви але демонструє якісне і оперативне виконання роботи. Він збирає по одному яблуку в секунду, не порушуючи цілісності фруктів і самостійно рухаючись від одного дерева до іншого.

На думку Дена, збір фруктів без їх пошкодження був найважчим завданням, що стояло перед розробниками, з яком вони впоралися шляхом вакуумного збору врожаю, що нагадує прибирання квартири за допомогою пилососа. Зірвані плоди через спеціальні амортизуючи трубки потрапляють в резервуар, в якому вони не пошкоджуються і не торкаються один до одного.

Апарат, який продемонстрував успішний результат, в майбутньому буде вдосконалений розробниками, що дозволить з його допомогою збирати інші види фруктів, а також овочеві культури. На майбутнє можливе також оснащення робота датчиками, що будуть виявляти зіпсовану продукцію.

Рекламодавці останнього номеру