Штучний інтелект для моніторингу сільськогосподарських земель

18 травня 2019

Державна фіскальна служба України активно використовує технології штучного інтелекту для моніторингу сільськогосподарських земель разом з компанією DroneUA.

У квітні 2019 року завершився черговий етап робіт пілотного проекту по скануванню Луганської і Львівської областей з використанням супутникових технологій і систем автоматичної класифікації полів.

Завдання проекту - автоматичне визначення цільового використання земельних ресурсів, дотримання сівозміни, визначення чітких меж оброблюваного земельного банку, формування аналітичної та дослідницької бази в випадках невідповідностей факту оброблюваних полів і наданої звітності.

В ході даного типу досліджень застосовується метод штучних нейромереж (ANN - artificial neural network), віртуального комп'ютерного середовища, яке на основі зображень виявляє і окреслює на супутникових знімках об'єкти - в даному випадку, поля з певною культурою: пшениця, кукурудза, рапс та ін. Кожна культура має свою характерну динаміку розвитку рослин, тому на вхід в нейромережу подається набір супутникових знімків Landsat і Sentinel за період вегетації.

Для навчання нейромереж використовується вибірка фізично підтверджених полів, на яких виконувалися польоти дронами або візуальне визначення культури співробітниками польових команд DroneUA спеціально для даного проекту.

В результаті створюються актуальні карти посівів з деталізацією від 10 м / піксель з координатною прив'язкою і автоматично визначеною культурою посіву. Точність культур перевищує 95%.

Статистична інформація надається в розрізі районів, областей і в подальшому - на рівні країни.

В ході робіт по окремим районам Луганської області порушення в дотриманні сівозміни перевищили 27%, при цьому кожне третє поле оброблялося з порушеннями певних контурів і цільового призначення земельних ресурсів. Дослідження були доповнені фактами фізичних оглядів для перевірки точності результатів.

Результат досліджень - не формування доказової бази, а створення рекомендованих координат для дослідження співробітниками державної фіскальної служби, а також для відстеження динаміки порушень в часі.

«Для нас це перший досвід співпраці з Державною Фіскальною Службою. Відверто надихає, що державні чиновники цікавляться подібним інноваційним інструментарієм. Зараз настає нова ера великих даних, коли підробити статистичну інформацію або інформацію по оброблюваних площах неможливо. Ми повинні бути готові до того, що сучасний бізнес зобов'язаний бути прозорим» - стверджує Валерій Яковенко, співзасновник DroneUA.

При позитивній оцінці пілотний проект буде розширений і на інші регіони України в 2019 році.

Джерело інформації

Рекламодавці останнього номеру