Сканер для визначення родючості ґрунту (+відео)

19 березня 2019

Голландська компанія Vantage Agrometius розробила сканер ґрунту Veris MSP 3, який дозволяє оцінити і нанести на карту поля відмінності рН і вмісту органічних речовин, а також електропровідності ґрунту.

Сканер проїжджає по полю і фіксує на карті відмінності значень pH і вмісту органічних речовин в рядах на відстані 5 м або 10 м один від одного. Потім відбираються зразки ґрунту в місцях поля з найвищими і найнижчими показниками для визначення в лабораторії фактичних значень.

Крім того, сканер вимірює електропровідність на глибині до 30 см і 90 см. Ці значення інформують про наявність і зміну кількості органічної речовини, товщину родючого шару і вологість на полі. Відмінності в структурі грунту видно навіть в межах 1 га. На основі цих відмінностей виділяють зони для ґрунтових досліджень. Всі відібрані проби аналізують і складають карти приписів для внесення необхідної кількості добрив. Дані сканування вводяться в бортові комп'ютери тракторів і можуть використовуватися при внесенні добрив.

Також в процесі сканування машина визначає різницю висот на поле і фіксує її на карті. Це може бути використано при вирівнюванні поля за допомогою техніки, керованої GPS.

Джерело інформації

Рекламодавці останнього номеру