Створена нова надміцна штучна шкіра (+відео)

18 березня 2019

Дослідники з Національного університету Сінгапуру розробили водостійку штучну шкіру GLASSES, яка сама відновлюється після ушкодження.

Як розповів глава дослідницької групи Бенджамін Ті (Benjamin Tee), вчені хотіли виготовити штучний матеріал, який повторював би водостійку природу покриву медуз і одночасно реагував би на дотики. Для цього вчені з’єднали еластичний полімер з іонізованою рідиною, багатою фтором, отримавши в результаті гель. На відміну від інших існуючих гідрогелей, така «шкіра» чудово почувається і в морській воді, і в лужному та кислому середовищах. Крім того, покриття володіє однією дуже важливою властивістю — воно може самовідновлюватися. Дослідники наочно продемонстрували це, розрізавши матеріал навпіл. Через кілька хвилин він відновив свою електропровідність, а через кілька днів зникли всі сліди пошкоджень і обидві частини ідеально злилися одина з одною.

Нова шкіра стане в нагоді роботам, для яких не підійдуть металеві оболонки. Водонепроникна технологія нового матеріалу дозволяє створювати роботів-амфібій і водостійку електроніку. Крім того, вчені заявили про те, що цей матеріал допоможе знизити рівень забруднення навколишнього середовища в силу свого приробного походження.

Джерело інформації: Національний університет Сінгапуру

Рекламодавці останнього номеру