Трактори майбутнього будуть працювати на аміаку

18 липня 2019

Американський виробник тракторів John Deere побудував перший експериментальний трактор, що працює на суміші дизельного палива та аміаку. Машина була розроблена в рамках проекту Університету Міннесоти (США) зі створення каталітичного допалювача, що використовує тепло від працюючого двигуна для запуску процесу конвертації рідкого аміаку в водень. Останній є екологічно чистим видом палива, який, тим не менш, досить складно зберігати і транспортувати.

На поточний момент експериментальний зразок використовує лише 30% аміаку і 70% дизельного палива, але це лише початок, стверджує Уїлл Нортроп (Will Northrop), глава проекту. Кінцевою метою є створення цілої інфраструктури по екологічно чистому виробництву рідкого аміаку за допомогою вітряних турбін. В результаті вийде відмовитися від спалювання природного газу, а відтак, істотно скоротити викиди парникових газів в атмосферу.

«По суті, Ви скорочуєте до 50% викидів вуглекислого газу під час роботи двигуна, що є величезною перевагою», - запевняє вчений.

В теорії аміак може замінити до 90% дизельного палива в тракторах майбутнього, однак на практиці все набагато складніше, оскільки частина аміаку буде виходити у вигляді викидів. Оскільки аміак є отруйним елементом, у розробників ще багато роботи по забезпеченню належного рівня безпеки. За словами Уїлла Нортропа, найкраще гібридний двигун працює при важкому навантаженні протягом довгих годин, коли виділяється достатня кількість тепла для запуску реакції перетворення аміаку в водень. Під час лабораторних випробувань двигуна дослідники не виявили будь-яких ознак незвичайного зносу або втрати потужності.

Джерело інформації

Рекламодавці останнього номеру