TYTANічна родючість
«Волинська фондова компанія» представила на Дні поля УКАБ революційну машину для внесення різних видів органічних добрив.
Дедалі більше українських агрокомпаній переходять на застосування органічних добрив і для цього є очевидні резони. По-перше, це захмарна вартість традиційних міндобрив, що спонукає шукати альтернативу, зокрема, гранульований курячий послід. По-друге, що б ми собі не мудрували, але на кожному полі вкрай необхідно внести органіку бодай раз на 5 років. Це дає змогу реально зберегти та підвищити родючість ґрунту і поліпшити його структуру.
Інша річ, що органічні добрива, особливо перегній ВРХ – це доволі марудна в логістиці та внесенні справа. Це добро потрібно завезти на поле, завантажити в розкидач і головне – досягти якогось більш-менш точного та продуктивного внесення. Більшість представлених на ринку розкидачів органіки не забезпечують належної точності внесення ані гною ВРХ, ані курячого посліду. Своєю чергою окремі вдалі моделі провідних світових виробників мають такі цінники, що про жодну їх окупність за нинішніх часів не варто і казати.
Тому не дивно, що польська компанія UNIA проаналізувавши ринок та визначивши цю проблему, представила оптимальне рішення для гарантовано точного та високопродуктивного розкидання органічних добрив. Це розкидач TYTAN, який можна назвати, без перебільшення, революційною машиною у своєму сегменті.
– «Волинська фондова компанія» співпрацює із компанією UNIA вже впродовж 25 років. У нас склалися чудові ділові відносини і наші партнери охоче пропонують для ринку України свої найцікавіші найбільш ефективні рішення. Одним із таких, поза усіма сумнівами, є розкидач органічних добрив TYTAN, котрий має унікальну конструкцію та непересічні можливості. Я б сказав, що це одна із наших «фішок», оскільки таку пропозицію більше ніде в Україні не знайдете, – стверджує директор Вінницької філії «Волинської фондової компанії» Артем Павлишен.
Розкидач органічних добрив UNIA TYTAN призначений для транспортування і суцільного поверхневого внесення твердих органічних добрив – гною, торфу, курячого посліду, компосту та ін. Велика вантажопідйомність забезпечує ефективність і комфорт під час роботи, а також заощаджує витрати палива. Діапазон вантажопідйомності від 14 до 24 тонн дозволяє оптимально підібрати розкидачі в залежності від потреб господарства. До лінійки UNIA TYTAN входять різні модифікації із об’ємом бункера на 10, 20, 24, 30 та 36 метрів кубічних. Вантажна платформа з профільованої сталі з одного боку дозволила досягти дуже високої міцності, а з іншого – зменшити масу розкидача. Конструкція встановлена на міцному шасі, яке оснащене надійними і стійкими робочими елементами найвищої якості.
Зокрема, на Дні поля УКАБ на Вінниччині «Волинська фондова компанія» представила середню модель розкидача – UNIA TYTAN 24, вантажопідйомністю 18 тонн.
– Що важливо, ця модель, як і інші, оснащена спеціальною ваговою системою із тензометричними датчиками. Ви просто не зможете перевантажити цю машину і «спалити» редуктор чи спричинити якусь іншу поломку. Це на практиці надзвичайно зручна та корисна технологія, – зазначає Артем Павлишен.
Кожен розкидач UNIA TYTAN може оснащуватися двома видами змінних адаптерів для швидкого переходу на різні види органічних добрив.
– Це двошнековий горизонтальний адаптер для розкидання курячого посліду на ширину 24 метри та двошнековий вертикальний адаптер для гною ВРХ, який працює на ширину 12 метрів. Клієнт може замовити машину як з одним адаптером, так і з двома. Ці пристрої монтуються буквально на шести надійних кріпленнях і їх дуже зручно міняти у разі потреби, – пояснює представник «Волинської фондової компанії».
Надзвичайно важливою перевагою UNIA TYTAN є рівномірність розподілення органіки по поверхні поля. Це забезпечується не лише завдяки коректній роботі розподільчих механізмів, але й тому, що сама машина розроблена для максимально ефективного застосування із точними технологіями в разі потреби.
– Всі звикли до розкидачів застарілої конструкції із стрічковим транспортером, який кидай гній абияк. Натомість UNIA TYTAN – це ISOBUS-сумісний агрегат, здатний працювати за картами полів, який має ідеально точну систему зважування та розподілення по всій ширині. Тобто, можна працювати зі змінними нормами внесення та уникати перекриттів і пропусків на полі, – розповідає Артем Павлишен.
Дуже корисним рішення від конструкторів машини стало надання бункерові розкидача, так би мовити ванноподібної форми. Завдяки цьому уся маса органічних добрив розподіляється на нижню частину бункера, не тиснучи на бокові стінки та не деформуючи їх. До того ж, сам бункер виготовлений із високоякісної шведської сталі.
– У конкретній моделі UNIA TYTAN 24 наявні дві осі, задня із яких може повертатися. Це дає змогу забезпечити ідеальну маневреність агрегату. Також тут наявні тензодатчики із великими ресорами. У більших моделях встановлені по три осі, передня і задня також можуть повертатися. Причому задня вісь розташована якомога ближче до краю машини, аби убезпечити її від задирання дишла та підвищити маневреність під час роботи. Також тут стоять колеса 700 на 50, що мають 27 радіус, але за потреби ми можемо поставити ще ширші колеса. Шасі типу тандем підвищеної міцності і широкі колеса дозволяють розкидачам працювати навіть у найскладніших польових умовах, – пояснює фахівець.
– На конкретній моделі встановлені пневматичні гальма, але можна використовувати і гідравлічні. Тобто, як захоче клієнт. Також наявне додаткове ручне гальмо, щоб гарантовано зафіксувати завантажений розкидач. Для агрегатування UNIA TYTAN використовується амортизоване дишло, що є надзвичайно важливим, оскільки це дає змогу додатково захистити раму і всю конструкцію від різних коливань. Ну, і як я вже згадував, наявний редуктор, налаштований саме на таку вагу, яка буде безпечною для роботи конкретної модифікації розкидача – без перевантажень, – детально розповідає Артем.
Звісна річ, що всередині UNIA TYTAN встановлено надійний міцний транспортер із чотирма ланцюгами. Гідравлічний привід транспортера з безступінчатим регулюванням швидкості спроектований спеціально для роботи з підвищеним навантаженням. Ланки ланцюга виготовляються з високоякісної сталі з домішкою марганцю діаметром 14 мм, що значно запобігає зношуванню. Фактично кожен елемент транспортера тут також має найвищу якість від найкращих світових виробників.
– Так само і розподільчі тарілки виготовлені із найкращої сталі. Вони зроблені таким чином, що якщо зітреться одна лопатка, ми можемо її замінити на іншу. Все дуже просто і зручно. Якими б складними не були умови роботи, ви можете бути впевненими у тому, що гній, курячий послід чи, скажімо, компост буде розподілено точно і рівномірно, – наголошує керівник Вінницької філії «Волинської фондової компанії».
– Ну, і звісно ж, уся наша команда «Волинської фондової компанії» зорієнтована на те, щоб ви не просто придбали у нас цей розкидач, але використовували його максимально ефективно – без поломок, простоїв та огріхів під час роботи. Тому ми допоможемо вам його правильно налаштувати, покажемо, на що звертати увагу і як використовувати його можливості, пов’язаними із точними технологіями. Зрозуміло, що у нас ніколи не буває проблем із запасними частинами, а наші інженери ретельно оглянуть машину у плановому порядку. Все чітко – як і повинно бути, коли ви користуєтеся послугами сервісу «Волинської фондової компанії», – посміхається Артем Павлишен.
Юрій ДИВАК
Рубрика | Механізація |
Хештеги |