У Голландії запрацювала перша плавуча ферма

27 травня 2019

У порту Роттердама (Голландія) розпочала роботу перша в країні плавуча ферма, куди вже переселилося 32 корови молочного напряму.

Її побудувала компанія по створенню плавучих конструкцій Beladon. Площа ферми склала 160 квадратних футів. Тут може поміститися до 40 голів. Обігрівається об'єкт за допомогою сонячної енергії. Доступ до рослинності у тварин буде по мосту між корівником і причалом, що відокремлюють їх від сусіднього пасовища. На верхньому рівні ферми вирощують траву для додаткового харчування тварин, нижче розташовані самі тварини і роботи-доярі, а на самому останньому рівні займаються переробкою молока і пакуванням продукції. Також розробники ферми подбали і про екологію: сеча тварин буде проникати в спеціальне герметичне сховище, завдяки чому не буде накопичувати викиди аміаку. Надалі її також можна використовувати як добриво.

Очікується, що добові надої від тварин складуть близько 800 літрів. Тут будуть вироблятися кілька видів молока і йогуртів. Об'єкт побудований в рамках проекту «Плавуча ферма», який спрямований на забезпечення продуктами зростаючого населення в обмежених умовах харчування. Іншими причинами стали підвищення рівня моря, яке заважає роботі звичайних наземних ферм, а також захист від ураганів та інших стихій. Також в планах компанії - створення подібних об'єктів для сільськогосподарської птиці та культур закритого ґрунту.

Джерело інформації

Рекламодавці останнього номеру