У компанії «Агропродсервіс» запровадили унікальну технологію годівлі молочних телят

12 березня 2019

Сучасну спеціалізовану автоматичну напувалку встановили на Тернопільщині на відгодівельному комплексі ПАП «Агропродсервіс», що в с. Купчинцях Козівського району. Завдяки устаткуванню добовий приріст телят становитиме до 1200 грам на добу.

Це так звана «Кормомама» дає можливість випоювати телят молоком за допомогою своєрідної соски (дійки). Молоко подають малими порціями і за чітко регламентованої температури. Стежать за процесом автонапувалки через комп’ютер. Таку техніку нині застосовують на багатьох європейських фермах.

Устаткування – іспанського виробництва. Монтаж, підготовку до роботи автонапувалки здійснював представник фірми-виробника пан Елісео. До речі, цей метод випоювання телят дуже поширений в Іспанії та Італії, країнах, які є лідерами з виробництва яловичини в Європі.

У ПАП «Агропродсервіс» планують забирати телят від корів на 10–14 день після народження. Це дасть змогу збільшити реалізацію товарного молока. Скуповуватимуть їх також у фермерів, а групове утримання, що також важливо, забезпечуватимуть на відгодівельному комплексі у Купчинцях. До речі, технічні можливості «Кормомами» такі, що одночасно можна буде випоювати до ста двадцяти телят.

Після проведеного експерименту в «Агропродсервісі» переконалися в ефективності цієї технології і розраховують на те, що завдяки груповому утриманню телят та випоюванню замінником молока з цього устаткування, отримуватимуть приріст живої ваги у 1100–1200 грамів на добу. Водночас спеціалісти вивчатимуть замінники молока і від інших виробників, з різними пропорціями жиру та білка, аби досягати ще вагоміших результатів.

Джерело інформації

Рекламодавці останнього номеру