Україна може в 2-3 рази збільшити експорт зерна в Китай – Горбачьов

23 квітня 2021
Україна може в 2-3 рази збільшити експорт зерна в Китай – Горбачьов

Українська зернова асоціація приєдналася до підписання Меморандуму "Про стратегічне співробітництво між ВГО «Українська аграрна конфедерація» та Робочим комітетом Китайської асоціації малих та середніх підприємств" з метою розвитку двостороннього міжнародного співробітництва в аграрній галузі. Зокрема, для розвитку сучасної сільськогосподарської торгівлі та проектів індустріальних парків.

Сторони спільно створять китайсько-українську Раду з міжнародного співробітництва в аграрній галузі для реалізації спільних аграрних проєктів двох країн.

Президент Української зернової асоціації зазначив, що Китай є важливим торговим партнером для України та одним із найбільших покупців українського зерна.

«Станом на сьогодні в поточному зерновому сезоні Україна експортувала до Китаю близько 10 млн т зерна і потенційно могла би з часом збільшити показник експорту в 2-3 рази. На сьогодні левову частку експорту зерна до Китаю складає кукурудза та ячмінь. І для відкриття ринку Китаю для української пшениці, сорго, гороху та інших культур потрібно підписати відповідні міждержавні фітосанітарні протоколи», – зазначив Микола Горбачьов.

Президент УЗА наголосив, що Україна відкрита до співпраці та розвитку торгівлі між нашим країнами для зростання їхнього добробуту та процвітання.

Рекламодавці останнього номеру