Україна займає третє місце в світі з експорту ячменю

11 травня 2021
Україна займає третє місце в світі з експорту ячменю

Україна зайняла третю позицію в рейтингу найбільших експортерів ячменю у світі. Як повідомляє «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ), Україна поступилася в рейтингу лише Франції та Російській Федерації.

«У цьому році Україна вже експортувала 5 млн тонн ячменю, що на 22% перевищує показник минулого року. Це найбільші обсяги експорту за останні 10 років. Основними країнами-імпортерами українського ячменю є Китай (51% українського експорту), Саудівська Аравія (15%) і Лівія (9%)», - прокоментувала Світлана Литвин, аналітик УКАБ.

У 2020 році на кожному з перерахованих ринків українські постачальники займають лідируючі позиції. Основними конкурентами України були постачальники з Канади, Франції, Російської Федерації, Румунії та Болгарії.

За даними Stark Shipping, станом на 4 травня Україна в 2020/2021 МР експортувала морем 4,1 млн тонн ячменю (це 82% від загального обсягу експорту ячменю з України).

Близько третини відправлень ячменю припали на порт «Миколаїв» - 1,36 млн тонн (33%). Майже стільки ж ячменю відправили з порту «Південний» - 1,3 млн тонн (32%). Також лідерами по відправленнях ячменю в цьому сезоні залишаються порти «Чорноморськ» - 714 тис. тонн (17%), і «Одеса» - 390,5 тис. тонн (10%).

Рекламодавці останнього номеру