Українець створив безпілотник, який дозволяє у 100 разів заощадити на внесенні добрив

17 березня 2020

Організатор стартапу AeroDrone Юрій Педерій з Києва працює над створенням безпілотників, які дозволять фермерам скоротити використання на полях агрохімії та суттєво підвищити ефективність обробки полів, повідомляє fakty.ua.

При обробці посівів безпілотник AeroDrone розпилює засоби захисту рослин на швидкості 100 км/год, завдяки чому на обробку одного гектара витрачається менше хвилини. При цьому AeroDrone здатний пролетіти без дозаправлення 600 кілометрів.

За словами розробника, в Україні приблизно 90% посівів обприскують за допомогою тракторів. Цей спосіб має істотний недолік: на кожен гектар доводиться виливати по кілька сотень літрів розчинених хімікатів.

«Наш безпілотник справляється з аналогічними завданнями, розпорошуючи на одному гектарі не більше двох літрів пестицидів, гербіцидів або добрив — це приблизно в 100 разів менше, ніж розпорошує трактор», — ділиться Юрій Педерій.

Таким чином, при обробці гектара посівів трактор витрачає в середньому 1,2 літра пального, у свою чергу, AeroDrone на виконання аналогічного обсягу робіт затрачає лише 100 грамів пального. Для того, щоб безпілотника вистачало на весь робочий день, інноватори забезпечили апарат двигуном внутрішнього згоряння. Наразі апарат може взяти на борт 60 кілограмів вантажу.

Рекламодавці останнього номеру