В 2023 році проєкт «Сімейні молочні ферми» залучив понад 28 млн грн від 209 інвесторів

15 січня 2024

Проєкт «Сімейні молочні ферми», який розвиває індустрію сімейного молочного фермерства в Україні, повідомляє про успішне залучення в 2023 році понад 28 млн грн від 209 інвесторів, які взяли участь у фінансуванні проекту через інвестиційні позики в 2023 році.

смф_молочні-ріки-1

“Сімейні молочні ферми” це піонерський в Україні інвестиційний проєкт, що поєднує ефективну бізнес-модель з соціальною спрямованістю і дає можливість всім зацікавленим особам приєднатися до розвитку сільських територій, підтримки малих підприємств та збереження традиційного молочного скотарства, отримуючи при цьому прибуток на рівні 21% щорічно.

Основна частина коштів, залучених від інвесторів у 2023 році, була спрямована на придбання обладнання для кормоцентру, включаючи рулонний прес-підбирач, технологічні лінії для комбікормів та міксери для змішування кормів. Понад 4 млн грн було витрачено на обладнання "Зеленої лінії" для збору кормів під час виробництва сінажу й сіна.

"Кормоцентр планує виробляти кукурудзяний силос, комбікорм і монокорм. Виробництво монокорму є інноваційною розробкою зоотехнологів і ветеринарів проєкту, що дозволяє годувати корів змішаним раціоном, поліпшуючи їхню продуктивність і здоров'я. Змішаний раціон забезпечує оптимальну кислотність у рубці, навіть за великих порцій комбікорму", - повідомляє головний технолог проєкту Віталій Степанович.

Ще 1,5 млн грн було витрачено на розвиток молочної переробки. Закупівля додаткового обладнання дозволила розширити потужність переробки з 1 тонни до 3 тонн молока на добу. Молочна продукція від ТМ “Сімейні молочні ферми” доступна споживачам в Рівненській, Тернопільській, Волинській, Хмельницькій і Львівській областях.

В рамках розвитку мережі сімейних молочних ферм 13 фермерам було надано понад 2 мільйони гривень фінансування. Отримані кошти використовувались для закупівлі пального під час посівної, будівництва корівників, придбання великої рогатої худоби, облаштування пункту штучного осіменіння.

На сьогодні в рамках проєкту діють 189 сімейних молочних ферм у 12 регіонах України, кожна з яких складається з 10-50 корів. Забезпечення корів збалансованими кормами виробництва кормоцентру дозволить підвищити продуктивність виробництва молока на 10-15%.

Завдяки розширенню існуючих та впровадженню нових напрямків діяльності передбачається зростання прибутковості проєкту на 27-30%, відповідно до бізнес-плану на поточний рік, що робить його привабливим для потенційних інвесторів.

В 2024році проєкт «Сімейні молочні ферми» продовжує залучати інвестиції на умовах інвестиційної позики. Очікувана дохідність становить від 21% в рік. До уваги інвесторів три види позики: стандартна — мінімальний внесок 65 000 грн, з підвищеною дохідністю — мінімальний внесок від 500 000 грн, з конвертацією в капітал — мінімальний внесок від 1 000 000 грн.

Рекламодавці останнього номеру