В Україні завершують впровадження системи автоматичного габаритно-вагового контролю

16 листопада 2020

Мінінфраструктури у співпраці з Укртрансбезпекою та Галузевим центром цифровізації і кібербезпеки на завершальному етапі впровадження Weigh Control System — системи автоматичної фіксації порушень габаритно-вагових параметрів для вантажних транспортних засобів. Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури України.

Станом на 12 листопада фахівцями розпочато доопрацювання і розширення функціоналу прототипу системи збору та накопичення даних із зон контролю габаритно-вагових комплексів.

«Ми на завершальному етапі впровадження Weigh Control System, що забезпечуватиме автоматичний збір даних з WiM, портів та стаціонарних ГВК, фотофіксацію відмови та розподіл надходжень від штрафів. Вже сьогодні система об'єднує стаціонарні вагові комплекси міст, вагові комплекси філій АМПУ, морського торговельного порту „Южний“ та стивідорних компаній, а також пілотні комплекси „Зважування у русі“», — розповідає Владислав Криклій, міністр інфраструктури.

Зазначимо, що наразі триває під'єднання вагових комплексів Бердянського морського торговельного порту та стивідорної компанії «Ольвія». Крім цього, розпочато процес під'єднання до системи у промисловій експлуатації майданчиків WIM.

«Weigh Control System — це єдина система контролю зважування автотранспорту та аналізу руху на базі Центру обробки даних габаритно-вагового контролю Укртрансбезпеки. Її впровадження передбачає автоматичну фіксацію перевантажених транспортних засобів та притягнення до відповідальності за перевищення габаритно-вагових норм, а також планування ремонту та реконструкції дорожньої мережі на основі фактичних даних про транспортне навантаження та інтенсивність руху», — пояснив міністр.

Так, система об'єднує в собі Центр обробки даних (ЦОД ГВК), системи отримання інформації з комплексів автоматичного габаритно-вагового контролю Weigh-in-Motion («Зважування у русі») Укртрансбезпеки, Укравтодору та інших утримувачів доріг, з мобільних та стаціонарних пунктів зважування автотранспорту, а також з вагових комплексів портів та стивідорних компаній. Додатково планується включити в дане рішення системи відеофіксації та метеостанції для повного контролю.

«Починаючи з липня цього року, слідкувати за актуальною інформацією про ГВК на основі даних з Weigh Control System можна на транспортному порталі електронних послуг у розділі „Габаритно-ваговий контроль“. Він містить карту з позначенням місця розташування пунктів ГВК, відповідних дорожніх знаків, стоянок, пунктів розвантажування залізничного транспорту, а також статистичні дані щодо кількості працівників на пунктах ГВК, деталей і кількості зважувань та розміру штрафів», — додає Криклій.

Слід підкреслити, що усі дані постійно оновлюються та відображаються у вигляді діаграм та візуалізацій з широкими можливостями комбінації, фільтрації, сортування та пошуку як на самій мапі, так і у вигляді таблиць.

Рекламодавці останнього номеру