Вчені вперше виділили вірус АЧС

27 березня 2019

Вченим вдалося вперше виділити вірус АЧС із матеріалу заражених свиней, і це може стати проривом в розробці вакцини від вірусу.

Співробітникам науково-дослідного інституту провінції Хейлунцзян на північному сході Китаю вперше вдалось виділити вірус африканської чуми свиней (АЧС). Це відкриє нові можливості в розробці вакцини від інфекційного захворювання.

Як зазначається, вірус, який отримав назву Pig/HLJ/18, було виділено з інфекційного матеріалу зараженої свині з ферми в місті Цзямуси. Вчені встановили, що за своєю природою захворювання є дуже заразним і легко передається поміж домашніх тварин. Згідно з результатами дослідження, після зараження тварини, як правило, впродовж 3-4 днів страждали лихоманкою, а через 6-10 діб — гинули від захворювання.

Автори дослідження також підкреслили важливість контролю і профілактики АЧС в Китаї, оскільки на частку КНР припадає близько 50% загальносвітової популяції свиней.За даними міністерства сільського господарства КНР, з серпня 2018 року в країні було зафіксовано понад 110 спалахів африканської чуми свиней.

«До цього часу невідомо, проник один єдиний вірус в Китай і викликав всі ці спалахи, чи за це відповідальні різні віруси. Нам потрібно виділити і проаналізувати більше вірусів, щоб повністю зрозуміти поширення хвороби і розробити ефективну стратегію боротьби» — сказав Чжао Дунмін (Zhao Dongming), провідний автор дослідження, яке було опубліковано в міжнародному журналі Emerging Microbes and Infections.

Джерело інформації

Рекламодавці останнього номеру