Вуз США отримав нагороду за проект марсіанської теплиці

6 травня 2019

Старшокурсники Дартмутського коледжу зі штату Нью-Гемпшир (США) виграли конкурс перспективних технологій NASA BIG Idea Challenge - 2019. Переможцем став їх проект створення теплиці на Марсі.

Проект назвали Demeter в честь давньогрецької богині врожаю. Теплиця має форму купола і гідропонну структуру, яка дозволить отримувати урожай на пустельній поверхні планети. За задумом, тут будуть вирощувати пшеницю, чуфу (земляний мигдаль), картоплю, капусту, броколі, сою, батат і полуницю. Харчуватися культури будуть за рахунок масивного резервуара, заповненого живильним розчином, а світло отримуватимуть від світлодіодів. При цьому теплиця майже повністю автономна.

За розрахунками авторів, щоденна харчова цінність вирощеного врожаю складе до 3,1 тисячі калорій. Цього достатньо щоб прогодувати чотирьох астронавтів протягом 600 днів перебування на Червоній планеті. Також саму теплицю можна перемістити на мільйони кілометрів від Землі, в тому числі, на іншу планету. Вага конструкції - 9130 кг. А ще в ній навіть є спеціальна зона для тренувань і відпочинку.

Цього року конкурс був присвячений інноваційним ідеям з проектування, створення і експлуатації подібних об'єктом на Марсі. Переможців обирали NASA і Національний інститут аерокосмічної промисловості (NIA). Крім команди з Дартмуда в цьому році відібрали ще чотирьох фіналістів.

Джерело інформації

Рекламодавці останнього номеру