Запровадження держпідтримки за відновлення лісосмуг на сільгоспземлях - що варто знати аграріям

20 вересня 2020

Аби спонукати виробників реєструвати та утримувати лісосмуги у Мінекономіки розглядають можливість надавати даржавну підтримку, компенсовувати витрати на закладення лісосмуг та насаджень.

З точки зору землекористування, екології та розвитку сільськогосподарського виробництва, збереження та відновлення лісосмуг це питання має велике значення.

«Наразі вже прийнято порядок користування, утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення. У документі чітко йдеться про те, що ці землі можуть бути оформлені в комунальну власність об‘єднаної територіальної громади», - розповів Тарас Висоцький, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

За його словами далі потрібна підтримка громад і виробників шляхом компенсації витрат за відновлення та отримання лісосмуг на сільськогосподарських землях. Мінекономіки розгляне надання такої можливості наступного року.

«Крім того, вже стартувала активна фаза другого пілотного впровадження Державного аграрного реєстру, з метою створення прозорої системи підтримки аграріїв та полегшення взаємодії між державою та сільгоспвиробниками», - зауважив Висоцький.

Також в Україні запроваджено низку програм підтримки сімейних фермерських господарств, частина з яких вже діє. А саме: компенсація ЄСВ (90%), виплата новоствореним фермерським господарствам дотації (до 60тис. грн), нарахування дотації за утримання ВРХ (5 тис. грн на голову ВРХ).

«ВРУ внесено відповідний законопроект, що зафіксує підтримку молодих фермерів до 35 років. З середини січня 2021 року планується навчання представників з 1470-ти об’єднаних територіальних громад щодо державних програм підтримки, розвитку аграрного сектору та земельних відносин», - підкреслив заступник міністра.

Рекламодавці останнього номеру