Завдяки аграрним розпискам аграрії залучили мільярд доларів

27 квітня 2020

Аграрні розписки, які діють в Україні з 2015 року, вже залучили в аграрний сектор мільярд доларів, повідомляє Інформаційно-аналітичний портал АПК-України.

З 2015 року понад 2 тисячі фермерів отримали близько 4 тисяч аграрних розписок під понад 40 видів сільгосппродукції, в тому числі нішевої та органічної. Зазначимо, що проект «Аграрні розписки в Україні» впроваджується IFC, членом групи Світового банку, у партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією в Україні. Аграрні розписки — це можливість для малих та середніх сільгосптоваровиробників отримати кредитні ресурси під заставу майбутнього врожаю агропродукції на вигідних комерційних умовах.

«Сільське господарство України має великий потенціал, але він не достатньо реалізований через обмежений доступ фермерів до фінансування. За допомогою ефективних інструментів, таких як аграрні розписки, ми можемо забезпечити зростання продуктивності сільського господарства, забезпечивши економічне зростання. Крім того, одним з результатів співпраці є доступний онлайн Реєстр аграрних розписок, який забезпечує прозорість функціонування аграрних розписок», — наголосив Тарас Висоцький, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Додамо, що Мінекономіки підтримує подальший розвиток аграрних розписок в частині модернізованого законодавства. Найближчим часом очікується прийняття законопроекту №2805 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування та обігу аграрних розписок» для забезпечення сталого розвитку цього інструменту.

Рекламодавці останнього номеру