Нова дискова борону Rubin 10 від LEMKEN

На Дні поля «УКАБ Агротехнології 2020» ряд своїх агрегатів представила компанія LEMKEN, серед них була й новинка.

Розповідає Артем Калашнік, генеральний директор «ЛЕМКЕН­-Україна»

– На цьому заході ми презентували коротку дискову борону Rubin 10. Ця новинка присутня на ринку лише другий рік. Але представлена тут конкретна машина – взагалі новий агрегат. Це перша в Україні й одна з трьох у світі дискових борін Rubin 10 з механічним регулюванням глибини (зараз базова модель має гідравлічне регулювання). Головна відмінність цієї моделі від подібних агрегатів інших виробників полягає, передусім, у симетричному розташуванні дисків. Тобто, якщо по центру дискової борони провести лінію і відносно неї поглянути на передній ряд дисків, то від центру він буде «дивитися» назовні як зліва, так і справа, вони наче розгортають ґрунт. Відповідно другий ряд дисків загортає ґрунт, бо диски повернуті всередину. Завдяки такому розташуванню борона йде за трактором максимально рівно та не «плаває», тобто ми можемо працювати з мінімальним перекриттям, збільшуючи продуктивність. Між переднім і заднім рядами дисків також вмонтована штригельна борона, яка опускає потік маси. Між задніми дисками й котками розташована лопаткова борона, що розрівнює гребені, які можуть утворюватися від дисків. Агрегат має збільшені диски DuraMaxx діаметром 645 мм з підвищеною твердістю, що в результаті забезпечує збільшення ресурсу на 30% порівняно з попередником – Rubin 9 зі старим диском.

Далі – ми прибрати з рами так звані «стрем’янки», на яких кріпилися стійки, раму підсилили й зробили більшою, відстань між рядами дисків тепер становить 130 см., Удосконалено вузол системи захисту від перевантажень. Якщо диск відходить вгору, «відстрілює» на даному болту, то він відхиляється дещо нижче свого рівня й таким чином енергія удару йде не на раму, а в ґрунт.

Серед інших відмінностей – висока рама в 80 см забезпечує безперешкодне проходження маси, агресивний кут атаки дисків: у передньому ряду по напрямку руху диск завернутий на 17 о, а в другому – на 15 о, що підвищує ефективність обробітку ґрунту.

Статистику, яку робили для агрегату Rubin 12, який має таке ж розташування дисків і штригелів, показала на 20% краще загортання рослинних решток у ґрунт.

Новизна конкретної машини – це механічне регулювання глибини обробітку. Попередні агрегати, що поставлялися в Україну, були з гідравлічним регулюванням. Завод вніс конструктивні зміни, зваживши на ту обставину, що продає свої агрегати на різних ринках і для різних умов роботи. Наприклад, господарства в Україні здебільшого мають великі площі, тож гідравлічне регулювання глибини для них не є таким актуальним, як у Європі, на малих площах. Через це даний елемент змінили. Крім того, тут установлено новий посилений коток.

РубрикаДень поля
Хештеги
Рекламодавці останнього номеру