Delta Engineering: інжинірингова компанія повного циклу

Delta Engineering - інжинірингова компанія повного циклу

Як у галузі аграрної інфраструктури перемагають комплексні інженерні рішення.
Сьогодні ми поспілкувалися з Олександром Матюшком, який понад 10 років тому заснував компанію Delta Engineering. Компанія займається виробництвом та модернізацією широкого спектру об’єктів аграрної інфраструктури, передусім зерносховищ, насіннєвих заводів, овоче- та фруктосховищ, тваринницьких ферм тощо.

Цікаво, що і сам Олександр Вікторович, і значна частина його команди прийшли у галузь будівництва аграрної інфраструктури із… атомної енергетики. Отже, можна лишень уявити фундаментальність знань, на яких ґрунтуються їхні розробки. Адже до реалізації проектів в галузі атомної енергетики залучають кращих із кращих. Приємно, що ці люди принесли свої знання та вміння до не менш важливої галузі – аграрного сектору.

д002

– Головний офіс Delta Engineering базується на Хмельниччині, у місті Нетішин. Також у нас є регіональні офіси в Києві, Одесі та Рівному. Відверто кажучи, коли ми заснували компанію – понад 10 років тому – довелося розпочинати все буквально із нуля. Однак у цьому були і свої переваги, оскільки над нами не тяжіли якісь застарілі виробничі потужності, технології, організаційна структура. Від початку ми побудували роботу на цілковито нових засадах та створили по-справжньому сучасне підприємство, яке нічим не поступається найкращим західним зразкам, – розповідає Олександр Матюшок.

Сама назва компанії Delta Engineering недвозначно натякає на те, що її послуги – це щось більше, аніж просто виробництво конструкцій та будівництво об’єктів інфраструктури. І в цьому її ключова особливість на ринку – це справжня інжинірингова компанія, котра пропонує повний пакет послуг. Тобто, якщо це будівництво елеватора, то Delta Engineering забезпечує повноцінну юридичну та експертну підтримку, розробляє усі проекти, отримує дозволи, прораховує оптимальну логістику, автоматизацію об’єкта та підбирає найбільш ефективне рішення з точки зору потреб замовника та бюджету проекту.

– Сьогодні ринок елеваторного обладнання в Україні розвивається не просто кількісно, але і якісно. Дедалі більше аграріїв усвідомлюють, що при будівництві елеватора чи насіннєвого заводу, їм потрібні комплексні рішення. І не завжди один завод виробник може ефективно вирішити задачу, яку перед ним ставить замовник. Саме в таких випадках потрібен якісний інженерний супровід.
Зерносховище потрібно «побудувати» перш за все ще на стадії проектування, оцінити усі умови та нюанси, і спорудити саме такий об’єкт, який максимально точно відповідатиме потребам агрокомпаній, – наголошує Олександр Матюшок.

Дійсно, через брак відповідного досвіду чи намагання заощадити, дехто із агровиробників прагне створити зерносховище чи насіннєвий завод у господарстві за принципом «з миру по нитці». Себто, за встановлення силосів може відповідати один підрядник, зерносушарок – інший, транспортерне обладнання добирається вже постфактум, а тоді може виявитися, що загальний механізм не працює так, як це було заплановано…

– Такий шлях дійсно можливий, але краще підходити до спорудження елеватора чи насіннєвого заводу як цілісного комплексу, від початку розрахувавши всі елементи майбутнього виробництва. Наші фахівці це все прораховують, особливу увагу звертаючи на автоматизацію об’єкту. Тобто, кожна зернина, яка заходить до комплексу рухається заздалегідь визначеним маршрутом, котрий гарантовано контролюється електронікою. Усі процеси, усі моменти чітко відстежуються. Це дає змогу істотно підвищити якість та продуктивність роботи, а також мінімізувати вплив людського фактору, – зазначає засновник компанії Delta Engineering.

На підтвердження його слів щодо найвищої ефективності такого підходу, зауважимо, що сьогодні Delta Engineering активно споруджує об’єкти аграрної інфраструктури по всій території України. При цьому компанія не має собі рівних у сегменті комплексної реалізації елеваторних комплексів. Однак, як стверджує Олександр Вікторович, у них немає розподілу клієнтів на «великих» та «малих». Компанія Delta Engineering активно розвиває сегмент співпраці із невеликими та середніми фермерськими господарствами, пропонуючи для них оригінальні, прораховані до дрібниць рішення.

– Ми розуміємо що сьогодні – це фермерське господарство, а завтра успішна аграрна компанія. І удвічі приємніше коли твій клієнт зростає і повертається. При цьому ми не ставимо клієнта перед необхідністю обов’язково використовувати лише те обладнання, яке постачаємо ми. Адже ми інжінірингова компанія, а тому пропонуємо дійсно оптимальні варіанти технічних рішень. Наше головне завдання – запропонувати таке рішення, котре цілковито задовольнить замовника, – акцентує Олександр Матюшок.

д003Зокрема, такий підхід, власне як і розташування виробничих потужностей Delta Engineering безпосередньо на території України, дає змогу пропонувати реалізацію інфраструктурних проектів із вартістю на 15-20% нижчою, аніж у іноземних виробників.

– Причому ми не прагнемо здешевити наші послуги будь-за-що, аби отримати замовлення. Ні, ми встановлюємо тільки якісне обладнання кращих виробників, яке поєднуємо за допомогою продуманих інженерних рішень та автоматизації, власне тому можемо гарантувати довготривалу надійність та ефективність роботи об’єкту. У нас істотно вдосконалена та оптимізована структура виробництва, мінімальні витрати на маркетинг, власний інженерний супровід та програмне забезпечення, яке дозволяє проектувати об’єкти в тримірному середовищі. Так звані BIM технології – це сучасні системи інформаційного моделювання на всіх етапах життєвого циклу об’єктів нерухомості.
Також наші клієнти можуть отримати за програмою Європейського банку реконструкції та розвитку безкоштовну знижку 10 тисяч євро на виконання проектних робіт, – пояснює засновник Delta Engineering.

Впродовж 10 років роботи компанії на ринку, в Україні фахівці Delta Engineering успішно реалізували вже 136 проектів. Достатньо сказати, що сукупна місткість лише елеваторних потужностей вже майже досягла показника в 1 мільйон тонн одночасного зберігання.

– Дійсно, спорудження зерносховищ сьогодні займає найвищий відсоток наших замовлень. Однак при цьому істотно зростає попит на насіннєві та комбікормові заводи. Наші аграрії вже давно зрозуміли, що можливість якісно зберігати вирощений врожай дає змогу суттєво підвищити рентабельність агровиробництва. Ще один перспективний резерв у цьому аспекті – власне виробництво насіння, аби мати змогу заощадити на придбанні елітного і дорого посівного матеріалу, а також власна кормова база. Ми сьогодні можемо запропонувати сучасні технологічні рішення у цій галузі практично під потреби будь-якого господарства. І люди це розуміють, оскільки кількість таких замовлень останнім часом зросла в рази, – розповідає Олександр Матюшок.

На його думку, спорудження сучасних овоче- та фруктосховищ, а також тваринницьких ферм стане масово затребуваним вже за декілька років, оскільки сьогодні вже багато фермерів починають займатися цими напрямками на повністю сучасних засадах. Вже сьогодні Delta Engineering є що запропонувати потенційним замовникам, і звісно ж, показати, адже фахівці компанії успішно реалізували вже цілу низку таких проектів у різних областях України.

Причому менеджмент компанії не зупиняється на наявних розробках, виводячи на ринок взагалі унікальні технічні рішення. Зокрема, це сучасна лінія із переробки гарбузового насіння та лінія по очищенню спельти, споруджена на підприємстві у Хмельницькій області. Цікаво, що при реалізації цього проекту довелося розробити унікальне обладнання, якого на той час в Україні не було. Загалом у лінійці пропозицій Delta Engineering є багато цікавих та оригінальних об’єктів, таких як підприємства з виробництва молока, птахофабрики, лінії по сортуванню нішевих культур, різні промислові об’єкти тощо. Тобто, компанія може задовольнити запити практично будь-якого клієнта, навіть у завданні проектування та будівництва якогось зовсім нестандартного об’єкту інфраструктури.

– Дуже важливо, що ми не просто беремо на себе усі питання, починаючи від юридичної підтримки замовника і закінчуючи введенням об’єктів в експлуатацію. Ми повністю ведемо його роботу надалі, забезпечуючи необхідну сервісну та консультативну підтримку. У нас сьогодні по Україні працюють інженерні виїзні бригади, котрі регулярно відстежують коректність роботи нашого обладнання та технологічних рішень. Це дає змогу гарантувати замовнику безпроблемну експлуатацію елеватора, насіннєвого заводу чи фруктосховища, та мати певність, що усі виробничі плани будуть реалізовані, – стверджує Олександр Вікторович.

Ми вже згадували про виробництво, організоване на потужностях Delta Engineering та про те, що сьогодні в компанії працює понад 120 висококваліфікованих працівників, багато хто із яких має фундаментальний досвід роботи у атомній енергетиці. Як ставляться у компанії до кадрового питання?

– Усі проектні та виробничі завдання ми виконуємо самостійно, не передаючи їх на аутсорсинг. Це є можливим завдяки високому професіоналізму всіх членів нашої команди. В підборі персоналу головне системний підхід та кропітка щоденна робота. Сьогодні ми конкуруємо за фахівців зі світовими гравцями, і це є великим викликом. Наразі ми з цими викликами справляємося і особливо приємно коли працівники повертаються назад після роботи в інших країнах та підприємствах. Ну і звичайно ми не лінуємося працювати над підбором та розвитком молодих фахівців, а це співпраця з навчальними закладами, як і вищими так і професійно-технічними. Це дає змогу бути впевненими у тому, що жоден наш працівник не підведе ані нас, ані наших клієнтів, – наголошує засновник Delta Engineering.

д004
Рекламодавці останнього номеру