Як впливають траки на ґрунт?

Найменш травмуючим ґрунт серед різних видів рушіїв є гусениці: різниця в площі плями контакту між колісними і гусеничними системами становить від 50 до 150%.

Як впливають траки на ґрунт

Так, згідно з дослідженнями компанії «Мішлен», звичайні одиничні шини мають пляму контакту близько 1,2 м², здвоєні шини – близько 2,5 м², тоді як площа контакту середніх гусениць становить приблизно 3,2 м². Відповідно, при порівнянній потужності гусеничні машини тиснуть на ґрунт майже втричі менше, ніж їх колісні аналоги.

Наприклад, колісний шарнірно-з’єднаний трактор RSM 2375 потужністю 380 к.с. тисне на ґрунт із зусиллям 650 гр./см² (на спарці), тоді як більш важкий і потужний DeltaTrack 620DT (575 к.с.) на гусеницях тисне помітно менше – 450 гр./см².Гусеничний трактор John Deere дев'ятої серії на широких гусеницях має на 47% більшу площу плями контакту, ніж та ж «дев'ятка» на найширших спарених колесах IF800 /70R38.

Ще однією перевагою гусениці є зменшення пробуксовок. «Під час руху з пробуксовкою відбувається здавлювання і зсув верхнього шару ґрунту з утворенням гладкої поверхні, яка ущільнюється при висиханні й утворює поверхневе ущільнення, крім того, у момент пробуксовки колеса зариваються в ґрунт, утворюючи колію, під якою формується ще глибше ущільнення».

Але завдяки великій зоні контакту пробуксовка гусеничного трактора не перевищує 2%, тоді як у колісного навіть на спарці може досягати 15%.

Експерименти, проведені компанією Fendt, показали, що при інших рівних умовах (дотриманні технології, одних і тих же обробках, умов збирання тощо) переобладнання техніки на гусениці дозволяє отримати збільшення врожайності на 4% й більше.

02

До плюсів гусеничних тракторів можна віднести компактність по ширині: маючи велику площу плями контакту, таким машинам удається не виходити за дозволені транспортні габарити, на відміну від громіздких шин низького тиску, а тим більше спарки.

Чимало потужних комбайнів уже оснащено гусеничними рушіями. Наприклад, на напівгусеничному ходу випускається новий Deutz-Fahr 9206 TS. А компанія CLAAS уже більше 20 років пропонує зернозбиральний комбайн LEXION TERRA TRAC на напівгусеничному ходу. Такі машини є й у корпорації AGСO (під брендом Massey Ferguson) та ін.

У 2017 році на виставці Agritechnica було представлено перше рішення на гусеничному ходу в сегменті кормозбиральних комбайнів – модель CLAAS JAGUAR TERRA TRAC. Компанія CLAAS стала першим виробником кормозбиральних комбайнів, які поставили цей тип машин на гусеничний хід. «Спеціально розроблена для використання на цьому виді техніки система дозволяє зменшити негативний вплив не лише на ґрунт, а й на трав'яний покрив. При здійсненні поворотних маневрів машина підтримується середніми опорними катками, і кожна з гусениць частково піднімається».

Дослідження Кильского університету прикладних наук довели, що подібне скорочення площі зіткнення з ґрунтом дозволяє уникнути зміщення ґрунту, яке зазвичай відбувається при розвороті гусеничної техніки на траві. Дана інноваційна розробка, на думку фахівців, дає можливість цілорічного використання машин на платформі TERRA TRAC без втрати часу на їх переоснащення.

До речі, «перевзути» на гусениці можна навіть колісний варіант комбайна. Наприклад, наша компанія Zuidberg Tracks випускає комплекти для переобладнання на гусеничний хід для багатьох моделей комбайнів та тракторів.

За більш детальною інформацією звертайтесь за телефоном (097) ­743­-38­-84 (Сергій Петрович), або пишіть на електронну адресу:
import@zuidberg­ukraine.com
Пишіть, телефонуйте, ми завжди раді співпраці з Вами!

03
Рекламодавці останнього номеру