44,5 тисяч тюків за сезон!

44,5 тисяч тюків за сезон!

На полях СТОВ «Україна» чотири нові прес-підбирачі MASSEY FERGUSON RB 4160 V продемонстрували, якою має бути сучасна кормозаготівельна техніка

СТОВ «Україна» справедливо вважається однією із найвідоміших агрокомпаній в Україні. Тут перебуває в обробітку понад 15 тисяч гектарів ріллі і використовуються найсучасніші агротехнології. Втім, справа не у масштабах, а в самій організації господарства, яке очолює Олег Петрович Крижовачук.

Тут є понад 200 гектарів садів, власне фруктосховище на 4000 тонн одночасного зберігання, потужний елеватор та насіннєвий завод. Створюються нові та добре оплачувані робочі місця, будуються нові об’єкти інфраструктури.

Особливу увагу в СТОВ «Україна» звертають на тваринницький напрямок, зробивши його по-справжньому рентабельним.

– Сьогодні ми утримуємо понад 3000 голів ВРХ голштинської породи. В середньому на одну дійну корову маємо понад 10 тисяч літрів молока щороку. Будуємо новий комплекс на 1500 голів худоби. Коротше кажучи, господарство розвивається і це приємно, – розповідає помічник бригадира та відповідальний за заготівлю кормів в СТОВ «Україна» Володимир Слівінський.

Звісно, що за таких масштабів тваринницької галузі необхідно вирощувати велику кількість кормів, а також їх правильно заготовляти та зберігати. Для цього своєю чергою потрібна надійна високопродуктивна техніка. Тому практично щороку в господарстві з’являються нові машини та агрегати «зеленої лінії», покликані підвищити ефективність кормозаготівлі. Показово, що майже на 100% потреби СТОВ «Україна» у цьому сегменті сільгосптехніки забезпечує давній партнер господарства – «Волинська фондова компанія».

002

– Ми співпрацюємо із ними вже, мабуть, років 15, якщо не довше. Самі розумієте, якщо і досі купуємо техніку у них, то цілковито задоволені і якістю техніки, і сервісним обслуговуванням. Тому якщо менеджери «ВФК» нам щось пропонують із новинок, то ми обов’язково прислухаємося до їх порад, – зазначає Володимир Слівінський.

Ось таким чином півтора роки тому на полях СТОВ «Україна» з’явилися відразу чотири рулонні прес-підбирачі MASSEY FERGUSON RB 4160 V. Цікаво, що тоді це виглядало досить сміливим кроком, оскільки у 2020 році корпорація AGCO якраз повернула прес-підбирачі цього бренду до України. Ніхто із вітчизняних фермерів ще на той час гаразд їх не випробував, але керівництво СТОВ «Україна» жодної миті не сумнівалося ані в якості техніки MASSEY FERGUSON, ані в тому, що «Волинська фондова компанія» поганого не порадить. І забігаючи наперед скажемо, що це стало більш ніж вдалим рішенням. Адже у сезоні 2021 року чотири MASSEY FERGUSON RB 4160 V разом відпрацювали аж 44500 тюків, жодного разу не зупинившись та не допустивши навіть найменшого браку.

– Так, перший рік у нас були ще перехідні запаси тюків, тому четвірка наших MASSEY FERGUSONRB 4160 V зробила у 2020 році «лише» 27 тисяч тюків – рівно стільки, скільки нам було потрібно. Ну, а тоді вони як дали!.. Ми були дуже приємно вражені такою продуктивністю роботи! Заготовляли і пшеничну солому, і сінаж – все, що було потрібно. Тому хочу ще раз подякувати і конструкторам прес-підбирачів, і нашим партнерам із «ВФК» за таку чудову техніку, – каже Володимир Слівінський.

Поєднання такої високої продуктивності та надійності MASSEY FERGUSON RB 4160 V є не випадковою, адже ці машини виробляються на одному із найкращих заводів Європи, розташованому у Німеччині. Це знамените підприємство Lely, на якому при виготовленні RB 4160 V використовуються винятково європейські комплектуючі, а також ланцюги японського виробника Tsubaki.

– Також хочу особливо відзначити простоту обслуговування цих прес-підбирачів. До них не потрібно щодня заглядати і практично усі технічні процедури тут автоматизовано. Зокрема, наявний бак автоматичного змащування ланцюгів і винесена централізована система змащування підшипників, буквально пару хвилин – і агрегат готовий до роботи, – розповідає представник СТОВ «Україна».

Також Володимир Слівінський відзначає роботу сервісної служби «Волинської фондової компанії».

003

Дуже приємно працювати, знаючи, що будь-яке питання можна вирішити швидко та ефективно. Представники «ВФК» постійно тримають на контролі роботу усієї нашої техніки, дають рекомендації, цікавляться тими чи іншими технічними моментами. Ми працюємо і знаємо, що щоб не трапилося, нам допоможуть, проконсультують чи приїдуть у будь-який час доби в поле та вирішать проблему. Так я вважаю і повинні працювати представники компанії із продажу сільгосптехніки – пропонувати своїм клієнтам найкраще обладнання та повністю вести його від моменту продажу впродовж усього періоду експлуатації, – переконаний Володимир Слівінський.

ПРЕС-ПІДБИРАЧІ MASSEY FERGUSON RB 4160 V – ЯКІСТЬ БЕЗ КОМПРОМІСІВ

MASSEY FERGUSON RB 4160 V – це машини із регульованим діаметром рулонів, що дає можливість формувати їх діаметром від 70 до 160 см, задаючи різну щільність, залежно від виробничих потреб. Чотири нескінченні паси забезпечують відмінне утримання рулону. Завдяки шарам спеціального, стійкого до розтягування синтетичного матеріалу паси відрізняються максимальною зносостійкістю, та мають великий ресурс навіть при високих навантаженнях. Також передбачене використання сітки будь-яких типорозмірів, що зручно змінюється в налаштуваннях.

Система захоплення матеріалу оснащена п’ятьма рядами зубів, що розташовані на відстані лише 64 мм один від одного, що забезпечує високу пропускну здатність та плавну рівномірну подачу, навіть на високих швидкостях роботи.

Ці прес-підбирачі можуть бути оснащені 13, 17 або 25 ножами й розраховані на оптимальну продуктивність. Ріжучі механізми (подрібнювачі) характеризуються найдовшими ножами, наявними на ринку. Xtracut 17 і 25 мають дві групи ножів з гідравлічним приводом, якими, в залежності від потреб, можна управляти окремо з кабіни. У водія є вибір режиму: одна окрема група ножів, обидві групи ножів, без ножів.

Запатентована технологія Hydroflex control запобігає піковим навантаженням у період найбільш інтенсивних робіт: у разі закупорювання вона дозволяє легко опустити днище подавального столу й забезпечити більше простору для ротора. Ця система дуже швидко реагує на забивання. Достатньо лише призупинитися, не зупиняючи роботу преса, як система все зробить самостійно.

Відзначимо також те, що в MASSEY FERGUSON RB 4160 V встановлений привідний редуктор з низьким споживанням енергії, де приводи розподілені на два боки. На один бік приводиться підбирач і подрібнювач, а на інший – привід самої камери пресування. Таким чином навантаження на корпус розподіляється рівномірно на обидва боки, і таким чином зменшується навантаження на ВВП трактора.

Своєю чергою обертання підбираючого барабана й процес подачі матеріалу до подрібнювального апарата синхронізовані за допомогою подвійного ланцюга, що забезпечує ефективне та повне підбирання рослинної маси. Від перевантаження систему підбирання захищає автоматична муфта.

Для зручності роботи машина оснащена скочувальною дошкою, тобто, рампою, яка дозволяє відштовхувати рулон від преса й, не зважаючи на рельєф поля, забезпечувати його неповернення, щоб не заважати закриттю задньої стінки.

Дуже зручно реалізовано також управління роботою RB 4160 V, яке здійснюється з кабіни трактора за допомогою монітора, що пропонується в комплекті з прес-підбирачем. Він зовсім простий й інтуїтивно доступний для будь-якого механізатора. Оператор вибирає всі необхідні параметри, наприклад, тип культури, діаметр рулону, 10 рівнів налаштування щільності рулону, лічильники рулонів, а також можливість спостерігати за процесом формування рулону на кольоровому дисплеї. Усі гідравлічні процеси також виконуються одним натиском кнопки. У разі відхилення робочих параметрів від норми система подає попередження. Це найпростіше регулювання для оператора, він не перевантажений електронікою.

Підсумуємо: із виходом на ринок MF 4160 V RB українські аграрії отримали справжню робочу машину із заготівлі сіна та соломи – безвідмовну, просту в обслуговуванні, із високою продуктивністю роботи. Жодних нюансів, примх електроніки чи «втоми металу» – виготовлений у Німеччині прес-підбирач американського бренду готовий допомогти в роботі будь-якому господарству.

Рекламодавці останнього номеру