KUHN PARRUDA ексклюзивно лише від «Волинської фондової компанії»

Бразильський самохідний обприскувач Kuhn Parruda вже давно працює на полях України. Випускати ці обприскувачі почали в Бразилії ще в 60-­ті роки минулого століття під брендом Montana. Після входження в структуру Kunh, техніка отримала нове дихання. Про якість обприскувачів свідчить той факт, що й досі працюють без нарікань обприскувачі, які ВФК продавала в Україні протягом 12 років. Власники цілком задоволені якістю і надійністю їх роботи.

За 10 років лише змінили шини

Ми вирушили в господарство ТДВ «Чорноморець» у с. Мар’янівка, Овідіопольського району Одеської області, щоб подивитися на один із агрегатів і розпитати про враження від техніки в тих, кому доводиться з ним працювати.

Олександр Телєгін
Олександр Телєгін

Зараз самохідний обприскувач Parruda стоїть в ангарі, відпочиває, він випускався ще під брендом Montana. Головний інженер підприємства Олександр Телєгін розповідає, що в господарстві цей обприскувач працює з 2008 року. Вибрали його з огляду на те, що він самохідний, бо до того працювали лише на причіпних, а ще він при порівнянні з аналогами інших виробників значно економніший. За 10 років він дуже добре себе показав – служить вірою й правдою, не створюючи проблем.

– Ми займаємося зерновими: рапс, ячмінь, пшениця, кукурудза, горох, соняшник, – розповідає головний інженер. – У нас завжди були причіпні обприскувачі. А коли купили цей – то взагалі наче світ розвиднився… Якщо вчасно забезпечувати підвезення препаратів, то за день може обробити до 300 га. Лише шини один раз за 10 років змінили. Обприскувач, хоч на той час коштував недешево, давно себе окупив і продовжує працювати. Працюватиме й надалі, навіть якщо ми купимо новішу модель.

І самі користуємось, і сусідам допомагаємо в сусідніх селах. Щоправда, міліція якось зупинила за перевищення швидкості. Жарт, звичайно, бо робоча швидкість обприскувача – максимум 23 км/год., а транспортна і до 60 км/год. Обприскувач на дорозі виглядає незвично, тож автоінспектори просто захотіли подивитися, що це за незвична химера дорогами їздить.

Юрій Топал, оператор про роботу на обприскувачі сказав:

– Нормальна машина, для наших полів – просто чудова. За 10 років прекрасно себе показала. Тут зручно працювати, все під рукою, огляд чудовий – усе видно. У жодні порівняння не йде з нашими старими обприскувачами. Я цікавився, зараз машини цієї марки роблять ще зручнішими й продуктивнішими.

Нова модель вирізняється надійністю й економічністю
Kuhn Parruda МТ 3030
Kuhn Parruda МТ 3030

«Волинська Фондова Компанія» зараз пропонує вже Kuhn Parruda МТ 3030 – один з найбільших самохідних обприскувачів на 3000 літрів з 30­метровими дев'ятисекційними штангами. Він призначений для роботи у великих господарствах у складних умовах. Його головна особливість – надзвичайно низька витрата пального.

Обприскувач оснащений надійним дизельним двигуном з турбонаддувом, що має високий обертовий момент, низький рівень витрати пального й відповідає європейським нормам екологічної безпеки. З метою підтримки рівномірної концентрації розчину, в баку безперервно відбувається його перемішування.

До речі, це один з найлегших самохідних обприскувачів, що в сукупності з радіальними шинами дозволяє знижувати тиск і вплив машини на ґрунт. Розвиває робочу швидкість до 36 км/год., що є одним з найкращих показників серед представлених нині на ринку самохідних обприскувачів

Зараз ці машини вже поставляються з 30­метровою штангою на 9 секцій, баком ємністю 3000 літрів та кліренсом в 1,70 м, що дає можливість спокійно працювати по соняшнику, ріпаку, кукурудзі на противагу старим моделям з кліренсом в 1,54 м, об’ємом бака 2700 л, 27­метровою штангою на 7 секцій і слабшим двигуном в 140 к. с. – розповідає Станіслав Янішевський, менеджер зі збуту Одеського філіалу «Волинської Фондової компанії». – У новому обприскувачі з’явився бак з чистою водою для промивання. У стандартну комплектацію вже входить навігація, автопідрулювання, посекційне відключення. Встановлена більш продуктивна помпа відцентрового типу на противагу поршневій, що встановлювалась раніше. Ширина колії регулюється під вимоги господарства від 2,7 до 3,5 м. Багато чого зроблено для комфорту водія: зручне сидіння з регулюванням висоти положення сидіння. Є місце для помічника, кабіна з хорошим кутом огляду, стоять якісні вугільні фільтри, щоб захистити оператора від випарів шкідливих речовин. Ясна річ, стоїть кондиціонер.

А найголовніше – це економічність машини. Якщо порівнювати з конкурентами, то тоді, коли в інших витрата пального становить 1,6 л на га, то в цього обприскувача – всього 0,6-­0,8 літра – в залежності від сезону. Двигун відзначається надійністю, економічністю й продуктивністю.

Установлена механічна трансмісія з ланцюговою передачею на два колеса, що значно дешевше, ніж гідростатична трансмісія, крім іншого, за словами менеджера, вона простіша у використанні. Адже при поломці будь­якого вузла ремонт відбувається за півдня, тоді як очікування ремонту гідромотора може зайняти півтора­два місяці. До того ж з механічним приводом витрата пального помітно зменшується.

Роботу оператора в полі набагато полегшує стандартне встановлення системи навігації та автопідрулювання, що дозволяє економити робочий час та робочий розчин.

Також на нових обприскувачах стоїть більш економічна й проста система вприску дизельного пального. Відцентрова помпа дає можливість працювати з великими нормами внесення й відзначається високою продуктивністю та простотою в експлуатації. Залежно від завдань агрогосподарства, оператор легко може встановити норму виливу від 10 до 270 л/хв. й установити робочу висоту в діапазоні від 0,5 до 2,6 м. Призначена ця машина для середніх і великих господарств.

Зручність, надійність, безпека і економічність обприскувача Kuhn Parruda роблять його лідером на ринку

На сьогодні самохідний обприскувач Kuhn Parruda має сучасний 4-­циліндровий дизельний двигун з турбонадувом фірми MWM, потужністю 180 к. с. Він забезпечує високий обертовий момент, низький рівень витрати пального, і відповідає європейським нормам екологічної безпеки. Ці двигуни служать дуже добре, вони дуже надійні. Ще однією особливістю даного обприскувача є те, що він найлегший на ринку у своєму класі: якщо конкуренти важать в межах 14 т, то Parruda 3030 МТ – 11 т. Це дозволяє знижувати тиск і вплив машини на ґрунт, а також підвищує продуктивність машини у важких умовах, зокрема, на вологому ґрунті.

До речі, коробка передач тут механічна, має два діапазони – шість передач вперед, шість назад. Також тут стоїть помпа американської фірми «Банджо» для самозакачування, що здатна за 3,5 хвилини заповнити бак, тобто, качає помпа зі швидкістю 1100 літрів на хвилину. А сучасний міксер, де розводять засоби хімічного захисту, дозволяє працювати навіть із сипкими матеріалами. Усе зручно, продумано в деталях, враховано вимоги техніки безпеки, адже всі хімікати заливаються на рівні колін, щоб каністра з отрутою на рівень очей не піднімалася.

Також тут стоїть інноваційна система подачі рідини. Помпа відцентрова з регульованою подачею, з гідроприводом, з електронним управлінням від комп’ютера, який управляє всім процесом обприскування. І він подає стільки рідини, скільки йому дав запит комп’ютер, який вираховує потребу з поточної швидкості обприскувача, і з заданої норми. Тобто, одразу помпа подає стільки, скільки треба, клапани на штанзі ще підправляють стільки, скільки треба. У стандартній комплектації цього обприскувача є гідравлічний автопілот, який передбачає посекційний контроль штанги, що дозволяє економити засоби захисту рослин в межах 15%. Установлена система навігації AgroNave – це новітня розробка компанії Kuhn.

Обприскувач обладнаний автоматичною пневматичною підвіскою, тож навіть при коливанні коліс на ямах сам обприскувач лишатись стабільним. Це, з одного боку, забезпечує безпеку обприскувача, дозволяє швидко їхати, всі удари, всі нерівності компенсує підвіска. А з другого боку, це дозволяє стабілізувати штангу. Таким чином, машина може працювати з високою швидкістю – до 30 км/год.

Ключовою перевагою Kuhn Parruda 3030 МТ є його демократична ціна, за рахунок того, що дана модель обладнана механічною трансмісією 4х2, яка є дешевшою та надійною в експлуатації, тоді як гідравліку обслуговувати досить дорого. Крім того, така трансмісія дозволяє економити до 30% пального.

Придбати самохідний обприскувач Kuhn Parruda можна у «Волинській фондовій компанії», яка має ексклюзивне право продавати його на території України.

Ольга Соломка

Рекламодавці останнього номеру