БИТВА АГРОТИТАНІВ-2019

5-6 вересня на полях Тетіївського району (Київщина) пройшла вже сьома найбільша в Україні демонстрація сільськогосподарської техніки в польових умовах «Битва Агротитанів», організатором якої виступає Всеукраїнська Аграрна Рада, компанія DYKUN та група компаній «ТАК».

За два дні роботи більше 3000 учасників з усієї України побачили в роботі 150 одиниць техніки. Ще 350 було представлено в межах виставкової площі, де 87 компаній-партнерів презентували свої досягнення. Випробування проходили на 60 га поля на трьох агрофонах різної складності. Сім тематичних зон показали в роботі плуги, глибокорозпушувачі, сівалки, ротаційні борони, просапні культиватори, котки, обприскувачі, розкидачі, бункери­-навантажувачі, комбайни, жниварки та зерновози.

Відвідувачі могли оцінити спеціальні умови кредитування від фінансових установ, сучасні розробки для впровадження систем точного землеробства, інноваційні методи живлення, а також найновіші гібриди соняшнику і кукурудзи української та іноземної селекції. Продавці автомобілів провели тест-драйв.

Продовжуючи традицію минулого року, два дні діяв аукціон вживаної техніки, де кожен бажаючий міг приглянути собі більш бюджетні моделі та взяти участь у торгах. Новинкою цього сезону на «Битві Агротитанів» стала зона ранніх посівів, де учасники мали змогу оцінити результати роботи сівалок, а також вертикальний зріз ґрунту, який показав, наскільки якісно спрацювала ґрунтообробна техніка в демонстраційних зонах.

«Не зважаючи на те, в який непростий час ми живемо і які карколомні зміни відбуваються в нашій державі, коли не прийнято говорити про інвестиції й нову техніку, в нас є люди, які думають про майбутнє, про те, як розвивати свій бізнес. Дякую всім тим хто сьогодні прийшов, а тут зібралась, вважай, уся Україна. Ми вже прийняли 2500 аграріїв і це лише початок, перший день роботи виставки. Ще 5 років тому ми не могли уявити, що Тетіїв стане справжнім аграрним технічним центром, а наразі погляньте лиш, скільки людей ми об’єднуємо сьогодні. Дякуємо всім!», – заявив голова Всеукраїнської Аграрної Ради Андрій Дикун у своєму вітальному слові 5 вересня.

На «Битві Агротитанів» до стенду компанії PÖTTINGER традиційно був підвищений інтерес. Тут були представлені як уже відомі моделі, так і новинки техніки.

Наприклад, трибалковий культиватор SYNKRO 6030 T з робочою шириною 6 м набуває популярності серед українських аграріїв, він зручний як для передпосівного обробітку, так і для лущення, другого та основного обробітку. Тобто, це машина, що працюватиме в господарстві цілий рік.

До речі, перевірений роками універсальний посівний комплекс TERRASEM C8 F з одночасним внесенням добрив – це комплекс, який використовують господарі та співорганізатори Битви агротитанів – група компаній «Так». Представлений на виставковому майданчику комплекс засіяв не одну тисячу гектарів зернових, сої та соняшнику суцільним посівом.

Популярний як в Європі, так і в Україні плуг SERVO 45 S Plus з гідравлічним регулюванням робочої ширини зацікавив багато відвідувачів, адже цим плугом можна забезпечити якісну й надійну оранку.

Новинкою заходу став високопродуктивний рулонний прес­підбирач IMPRESS 155 V Pro зі змінною камерою пресування. Дана машина має цілу низку переваг, що дозволяє збирати якісний грубий корм: сінаж, сіно або солому. Особливістю цієї машини є можливість нарізки з теоретичною довжиною 36 мм, це досягається завдяки 32 ножам. Ще важливим моментом даної машини є те, що потік рослинної маси проходить над ротором, на відміну від інших систем, залишаючи при цьому всі поживні листочки в рулоні. Також можна налаштувати 3 зони щільності пресування, що дозволяє отримати вищу щільність рулонних тюків. Це в свою чергу дозволяє економити як на сітці та плівці, так і на місці для зберігання тюків.

Тобто, це унікальна машина, яка вже має своїх прихильників в Україні. Як повідомила нам менеджер з маркетингу компанії PÖTTINGER в Україні, Наталія Кот: «IMPRESS – це революція серед рулонних прес­підбирачів, існують кілька моделей як зі змінними так і з сталими камерами пресування. На даній події поряд із цим рулонним прес­підбирачем представлені три різні рулонні тюки, що мають різний діаметр, а саме 125, 155 та 185 см. Вони були зібрані з різними моделями, в т.ч. як з нарізкою соломи, так і без. Вага даних тюків сягнула 300, 400 та 480 кг. Ці тюки були взяті в щасливих власників IMPRESS в Україні. Цей рулонний прес­підбирач набирає все більшої популярності серед наших аграріїв.

Традиційно агрегати PÖTTINGER також були представлені в роботі на демонстраційних майданчиках.

Зокрема, це універсальний посівний комплекс TERRASEM C6 F з робочою шириною 6 м, що показав відмінний посів на сухому демонстраційному полі. Конструктори компанії PÖTTINGER щорічно оновлюють дану модель, шукають різні рішення для тих чи інших умов, це дозволяє виконувати якісний посів у всіх регіонах України.

Також у роботі був представлений плуг SERVO 6.50 з 8-ма корпусами, даний плуг дуже добре зарекомендував себе в Україні. Адже якісна оранка потребує налаштування під кожне поле. Даний плуг має зручну та досконалу систему налаштування й забезпечує надійність оранки на будь-­яких ґрунтах.

Уже другий рік поспіль компанія PÖTTINGER презентує короткобазову дискову борону, дана модель ще кілька років тому мала найбільшу робочу ширину до 6-­ти м. Враховуючи потреби українських аграріїв у широкозахватній техніці, компанія PÖTTINGER з минулого року серійно виробляє борони з шириною захвату 8 та 10 м.

У демонстрації ми побачили TERRADISC 8001T, що відмінно показав себе в даних умовах.

Як повідомили нам представники компанії PÖTTINGER, ці агрегати, як з 8-­ми, так із 10-­ма метрами робочої ширини вже успішно працюють у господарствах України, можуть продуктивно працювати на глибину до 15 см зі швидкістю до 18 км/год. Зі слів власників даних агрегатів, короткобазова дискова борона показує себе на практиці дуже добре як по стерні зернових та сої, так і по стерні соняшника та кукурудзи.

ТОВ «Завод Кобзаренка» є постійним учасником усіх «Битв Агротитанів», на яких щороку демонструє свої нові розробки.

Про експозицію розповів Микола Купко, керівник відділу збуту ТОВ «Завод Кобзаренка»:

Цього разу на День поля ми привезли вісім наших агрегатів, чотири з яких ми демонструємо в роботі. Серед них найбільший в Україні перевантажувальний бункер-накопичувач ПБН-50 об’ємом 50 м3 і вантажопідйомністю 38 тонн. Швидкість його розвантаження до 25 т/хв. Таких бункерів ми продали вже більше ніж 30. Лише в Румунію під конкретний агрохолдинг ми вже поставили 20 таких агрегатів. Взагалі румунський ринок бункерів-накопичувачів на 95% складається саме з бункерів «Заводу Кобзаренка». Загалом наше підприємство пропонує дев’ять модифікацій ПБН-­ів вантажопідйомністю від 7 до 38 тонн.

Також у роботі демонструємо універсальний зсувний напівпричіп ТЗП-39 «Атлант» із механізмом для розкидання гною, що встановлюється замість заднього борта. Він приводиться в дію від ВВП трактора, при 540 об/хв. й оснащений автоматичною запобіжною системою – торсіонний регулятор навантаження, який при пікових навантаженнях зупиняє подачу до розкидальних бітерів, перекриваючи надходження оливи до гідроциліндра.

Ширина внесення в такого розкидача до 18 метрів (до 24 м – дефекат і курячий послід). Для внесення дефекату або курячого посліду на розкидальний механізм встановлюється гідравлічний відкидний борт, який закриває повністю бітера, залишаючи лише нижні тарілки з лопатями.

Універсальні зсувні напівпричепи ТЗП «Атлант» зі змінним заднім бортом – це чотири агрегати в одному: звичайний причіп, перевантажувальний бункер­накопичувач, розкидач органічних добрив і перевантажувач буряків.

Даний причеп «Атлант» оснащений пневматичною гальмівною системою. А на бажання клієнта встановлюємо гідравлічну або змішану систему гальм. Для агрегатування причепа потрібен трактор з валом відбору потужності 250-300 к.с.

Незважаючи на те, що причепи «Атлант» досить габаритні та великовагові, вони добре маневрують завдяки першій та третій підрулюючих вісях.

Аби максимально задовольнити потреби аграріїв, на сьогоднішній день на «Заводі Кобзаренка» ці причепи виготовляють у трьох модифікаціях із об’ємом кузова 27, 36 та 51 м3. Найбільший «Атлант» якраз і представлено на польовій демонстрації в Тетієві.

У роботі ми також бачимо розкидач мінеральних добрив РМД-8, що вносить добрива на відстань до 24 м. На цій моделі транспортер приводиться в дію від протектора колеса. Гідроциліндр опускає металеве колесо, що копіює протектор і приводить у такий спосіб у рух транспортер. Ці агрегати зовсім прості, а тому надійні й порівняно дешеві. У цьому році на них дуже високий попит і вони у нас гарно продаються.

Норма внесення розкидачів від 50 до 2000 кг/га, регулювання відбувається за допомогою шиберної заслінки, яка підіймається чи опускається вручну.

Серед представлених на стенді новинок – причіп ТСП-16Т. Ця модель відрізняється від серійної тим що має тристороннє розвантаження. Так захотіли наші замовники в Швейцарії, і ми тепер маємо ще й такий різновид наших причепів.

На стенді також представлений самозавантажувальний тюковоз ПТ-18. Ці агрегати досить популярні й користуються значним попитом. Підбирання й завантаження проводиться лапою, яка за допомогою гідроциліндра підіймає тюк на платформу. Передня стінка пересуває тюк назад. При перевезенні до скирти розвантаження відбувається методом зсуву тюків передньою стінкою, через задній борт, що відкривається за допомогою гідравліки. Тюки легко ковзають по направляючих, зберігаючи форму й цілісність. Ланцюговий транспортер знаходиться в закритій ніші, що повністю виключає контакт ланцюга з тюками й пошкодження ниток. Споживачам пропонуються тюковози різної місткості: від 12 рулонів (ПТ-12) до 30 (ПТ-30).

Поруч знаходиться універсальний причіп ПЖ-6 для транспортування жаток. Наш завод виробляє універсальні причепи ПЖ, на яких можна транспортувати жатки завдовжки від 6 до 12 м. Залежно від довжини жатки змінюється лише довжина несучої балки. До них тут великий інтерес, лише у минулому році ми запустили їх у серійне виробництво, а вже в цьому році вийшли на хороший рівень їх продажів.

Важлива інформація для українських аграріїв – на всі представлені агрегати діє програма державної компенсації, що дає змогу повернути 25-40% вартості!

Ще демонструємо два агрегати, які ми не виробляємо, але є їх дилерами в Україні. Це італійська жатка для збирання кукурудзи Olimac Drago GТ і ірландський тюкопрес McHale V660.

Тюкопреси MсHale «Завод Кобзаренка» успішно реалізує з 2014 року. Вони працюють на швидкості до 20 км/год. і за 8 годин здатні спакувати 500-600 тюків. Ця машина має 4 тонни ваги й здатна пресувати силос та бадилля кукурудзи з тиском 80 бар. Обладнання для обмотування сіткою і щільність рулону регулюються з кабіни трактора за допомогою пульта управління ExpertPlus. Також на пульті управління встановлюється кількість обв’язувальної сітки, що наноситься на рулон. Вона може варіюватися від 1 до 6 шарів на рулон. Кількість сітки автоматично підлаштовується під різні діаметри рулонів. Готовий рулон виходить у масі від 100 до 850 кг, у залежності від обраного вихідного матеріалу. Розмір готового рулона регулюється від 0,7 м до 1,68 м., що зручно для подальшого зберігання й використання за призначенням.

Рекламодавці останнього номеру