АЕРОМЕХ – 20 років успіху!

АЕРОМЕХ – 20 років успіху!

Цього року компанія «Аеромех» святкує своє перше 20-річчя, відзначаючи його в статусі лідера вітчизняного ринку зерноочисного та насіннєвого обладнання.

Ми якось не звикли до того, що українська продукція може не просто мати високу якість, а й бути найкращою в світі. Без жодних реверансів у бік закордонних конкурентів. Звісно, що таких виробників в Україні поки що не густо, навіть якщо брати до уваги всі галузі промисловості. Але вони є, і це надихає інших творити й бути найкращими.

Наразі маємо на оці компанію «Аеромех» – підприємство зі славною й навіть захоплюючою історією, яке попри несприятливі обставини змогло запустити й налагодити виробництво своєї, без перебільшення, унікальної продукції. Про оригінальність рішень та розробок заводу АЕРОМЕХ свідчить уже той факт, що підприємство отримало більше 70 патентів на винаходи та унікальні моделі, а самі сепаратори експортуються більше ніж до 60 країн світу. Остання цифра взагалі гідна подиву й щирих гордощів за українських машинобудівників, адже світовий ринок обладнання для доробки зерна та отримання насіннєвого матеріалу надзвичайно тісний і висококонкурентний.

001

Проте факт лишається фактом: без жодних маркетингових трюків та рекламних кампаній «Аеромех» стабільно відвантажує свою продукцію численним вітчизняним та зарубіжним замовникам – і не збирається зупинятися на досягнутому. Конструкторська школа Володимира Сухіна продовжує працювати й створює нові, ще досконаліші моделі обладнання.

– З кожним роком дедалі більше вітчизняних фермерів усвідомлюють, що наявність у господарстві якісного сепаратора для очищення зібраного врожаю та калібрування насіння дає змогу підвищити рентабельність вирощування культур на 15-20%. Так би мовити, буквально на рівному місці, адже таким чином зростають товарні характеристики зерна й знижуються витрати на сушіння. Висіваючи по-справжньому якісне насіння, фермер закономірно отримує вищу врожайність, – зазначає Ірина Чорнобай, засновник і співвласник патентів на сепаратори САД, директор з науки компанії «Аеромех».

Чарівна Ірина Чорнобай є справжнім обличчям компанії «Аеромех», поєднуючи незмінну щирість та приязність у спілкуванні з доскональним знанням предмету. Вона – яскраве свідчення того, як жінки в агросекторі, у виробництві продукції для нього досягають справжніх висот і служать справжнім взірцем професійного успіху. Пані Ірина живе своєю справою вже 20 років і може розповідати про роботу машин САД годинами, відзначаючи досягнення й успіхи своєї команди. При кожній нашій зустрічі про компанію «Аеромех» складається щонайкраще враження. Працівники «Аеромеху» – це висококваліфіковані фахівці й при цьому – щирі й відкриті люди, які радо зустрічають кожного гостя.

А гостей у них завжди багато, адже жоден агровиробник не може байдуже пройти повз стенд із сепараторами САД.

004

Принцип роботи сепараторів САД ґрунтується на простому – на перший погляд – рішенні: зерно завантажується в приймальний бункер, з якого потім надходить до сепаруючої камери, де й обробляється повітряним потоком, сформованим струменевим генератором. Турбулентні потоки повітря буквально просівають кожну зернину, безпомилково розподіляючи її до потрібної фракції: зерна найвищої якості, фуражного зерна та відходів.

Звучить ніби дуже просто, однак за всім цим стоїть багаторічна кропітка робота винахідника Володимира Сухіна та всієї команди «Аеромех». Практично щороку український виробник зі світовим ім’ям пропонує нові модифікації своїх сепараторів, що розраховані на виконання завдань різних типів.

Ось і на «АГРО-2021» «Аеромех» привіз низку новинок, про які варто поговорити детальніше. Передусім мова про справжній мобільний насіннєвий завод, оснащений решітчастим скальператором для первинного очищення зерна. Власне сепаратором САД, у якому здійснюється виділення якісного посівного матеріалу та протруювача. Завантаження зернової маси до бункера відбувається за допомогою норії, а вихід виділеного насіння можна сполучити із протруювачем, в результаті отримуючи повністю готовий до сівби висококласний посівний матеріал. І справжньою родзинкою цієї конструкції є її мобільність, оскільки насіннєвий завод САД базується на двовісному причепі. Тобто, його можна переміщати до будь-якої зручної точки й під його встановлення не потрібно жодних майданчиків, фундаментів та дозволів.

Своєю чергою, для тих господарств, де планують поставити очищення та калібрування зерна на серйозну основу, компанія «Аеромех» пропонує велику установку-сепаратор продуктивністю 150 т/год. Це можуть бути елеватори, комбікормові заводи, насіннєві господарства чи просто агропідприємства, де є потреба доробляти великі партії зерна.

Також варто звернути увагу й на самохідний зерноочисний комплекс, продуктивністю 10, 15 або 30 т/год. на базі сепаратора САД, котрий самостійно під’їжджає до бурта з зерном на току, набирає зернову масу й спрямовує на сепаратор, де з ним провадяться всі необхідні процедури. Тобто, не потрібно нічого кидати лопатами чи ковшем фронтального навантажувача. Усе відбувається максимально зручно, оперативно та чисто. Через норії виводиться очищений посівний матеріал, а зі зворотного боку комплексу виходять відходи.

– Ми орієнтуємося на максимальну зручність експлуатації наших машин із одночасним дотриманням усіх характеристик якості роботи та продуктивності. Скажімо, останнім часом наші клієнти замовляють сепаратори з комп’ютерною обв’язкою, щоб мати змогу керувати всіма процесами через телефон. Ми відслідкували цей тренд і сьогодні за бажанням клієнта пропонуємо цілковито диджиталізовані машини, – розповідає Ірина Чорнобай.

002

Та при цьому самі конструктивні принципи сепараторів САД залишаються простими, точніше, геніально простими, що забезпечує багаторічну безперебійну роботу обладнання. Тут немає якихось проблемних місць чи точок змащування. Як стверджує Ірина Чорнобай, «у наших сепараторах практично немає чому ламатися», тому фермер отримує гарантовано якісне та надійне обладнання, із яким він ніколи не матиме клопотів. До того ж сервісна служба «Аеромех» працює буквально як годинник, і якщо виникне потреба в заміні якоїсь деталі або в додаткових налаштуваннях, то це завдання буде виконане впродовж лічених годин.

Одним із підтверджень високої якості сепараторів САД є вже згадувана широка географія постачань продукції «Аеромех». Це практично всі країни Європи, США, Канада, Австралія, Бразилія, Аргентина, Ізраїль… Причому ці машини замовляють не просто якісь великі фермерські підприємства, а часто саме виробники органічної продукції. Адже в цьому сегменті агровиробництва від якості посівного матеріалу залежить надзвичайно багато, оскільки «органіки» не можуть використовувати, скажімо, хімічні протруйники. І вони компенсують ці заборони саме за допомогою виділення сильного здорового насіння, отриманого за допомогою сепараторів САД.

– Зі свого боку ми робимо все, щоб наші партнери-аграрії в Україні мали змогу працювати ще ефективніше й підвищувати рентабельність своєї роботи. Адже стануть багатшими вони – буде багатшою вся наша країна, а такі вітчизняні машинобудівні підприємства, як наше, отримають додаткові можливості для розвитку. Я не маю сумнівів, що наш аграрний сектор у найближчі роки розвиватиметься ще активніше й стане локомотивом розвитку всієї економіки нашої держави. І ми раді з того, що вкладаємо частку своєї праці в цю справу, – стверджує Ірина Чорнобай.

У свою чергу ми зазначимо, що компанія «Аеромех» і на цей, і на наступний сезон має нові амбітні плани розвитку й випуску нових модифікацій сепараторів САД. І ми не маємо сумнівів, що цій команді на чолі з Володимиром Сухіним та Іриною Чорнобай удасться блискуче їх реалізувати. Тому дякуємо колективу «Аеромех» за ці 20 років бездоганної роботи на благо усього аграрного комплексу України й побажаємо досягнути нових звершень. Ви того варті!

Інтерв’ю надано редакцією журналу «AgroONE»

005
Рекламодавці останнього номеру