«AGROEXPO-2019»

У Кропивницькому з 25 по 28 вересня пройшла VІІ Міжнародна агропромислова виставка «AGROEXPO­­2019», яка, за даними організаторів, зібрала 585 компаній­-експонентів та понад 45000 відвідувачів. Цьогорічна площа виставкового комплексу була розширена до рекордних для України розмірів – 125000 м2.

Традиційно під час роботи виставки пройшов ряд семінарів, конференцій, панельних дискусій. Так, у перший день роботи виставки ділову програму «AGROEXPO­-2019» відкрила панельна дискусія Федерації роботодавців України, присвячена зверненню аграріїв та машинобудівників до Президента України зберегти державну програму підтримки сільгоспмашинобудування – у зв’язку з тим, що в проекті бюджету-­2020 відсутні кошти на програму часткової компенсації вартості вітчизняної сільгосптехніки.

Вже традиційно на виставці новинки сільгосптехніки світових і вітчизняних брендів можна було побачити безпосередньо в роботі у полі на спеціальному полігоні для демопоказів. Загальна площа полігону становить – 60 000 м2 (6 га). Усього за три дні демопоказів свої можливості показали 26 одиниць техніки провідних українських та іноземних компаній.

На «AGROEXPO-­2019» аграрії вже традиційно мали змогу дешевше купити сільгосптехніку. Діяли дві знижкові акції. За умовами першої, у разі підписання безпосередньо на виставці договорів на купівлю техніки, аграрій отримував знижку від 5%. Друга передбачала дисконт від 10%, якщо техніка придбалась прямо з виставки.

Організатори виставки спільно з Федерацією стронгмену України провели український Етап Кубка «Open Arnold Amateur Strongman». У змаганнях взяли участь семеро атлетів з України та один богатир з Молдови. У підсумковому заліку перше місце виборов Олександр Кочергін (уродженець селища Суботці Кіровоградської області, проживає у місті Чернівці).

Окремим блоком в рамках виставки пройшов «Покровський ярмарок» – культурно-­розважальний захід з міні-­експозиціями товарів декоративно-­ужиткового мистецтва, частуванням, виступами творчих колективів та вже традиційним конкурсом «Гарбуз-­велетень». Цього року було встановлено новий рекорд гарбуза – 76 кг. Переміг гарбуз Олени Горлової з селища Осикувате Кіровоградської області. Переможниця отримала у подарунок 32-­дюймовий телевізор.

Цього року у «Покровського ярмарку» з’явився свій символ-­бренд – Мартин Боруля, відомий кожному ще з шкільних часів персонаж однойменної комедії видатного драматурга Івана Карпенка-­Карого (Тобілевича), що народився на Кіровоградщині.

Анатолій Кобзаренко
Анатолій Кобзаренко

Анатолій Кобзаренко, директор «Заводу Кобзаренка»:

Сьогодні на виставці «АгроЕкспо» зібралося 200 директорів заводів щоб обговорити наші проблеми. Нас непокоїть, що Уряд хоче прийняти Програму бюджету на 2020 рік, де не включено програму компенсації. Я хочу звернутися до прем’єра Гончарука з такими запитаннями:

Пане прем’єр, як ви плануєте розвивати й піднімати економіку, якщо ніхто з Верховної Ради, жоден із відповідних комітетів, ніхто з Уряду не приїхав туди, де зібралося 200 директорів машинобудівних підприємств, щоб почути їхні думки, проблеми, ідеї?Як Ви плануєте забезпечити 40% зростання економіки, коли ставите в один ряд John Deer зі сторічною історією й кредитами під 1% і український завод без історії й кредитами під 20%? Ви гадаєте, що по одному лясканню пальців українські заводи почнуть конкурувати і якістю, і ціною з John Deer?

Одного нахваляння для підйому економіки – замало. Усі добре знають яким був рівень машинобудування Радянського Союзу. Якщо дерево, яке посаджено й дає пагони приросту витягнуть, щоб подивитися яке там коріння – то росту вже не буде.Я звертаюся до Вас, почуйте нас! Сподіваюсь, що Ви можете не лише говорити, а й слухати і чути. Програма компенсації конче необхідна аграріям!

Володимир Олексієнко, торговий представник компанії BEDNAR в Україні:

Володимир Олексієнко
Володимир Олексієнко

На виставці два наших дилери представляють п’ять агрегатів. Чотири з них знаходиться на стенді «Агроресурсу»: глибокорозпушувач TERRALAND TN4000M7R, передпосівний компактор SWIFTER SO6000F, дисковий лущильник SWIFTERDISC XO8000F і новинка українського ринку – посівний комплекс OMEGA OO6000FL. Це 6-­метровий посівний комплекс з можливістю внесення добрив у міжряддя або в рядок із насінням. Виконує підготовку ґрунту 2-­ма рядами дисків діаметром 460 см, що дозволяє висівати різні види зернобобових з широким діапазоном налаштувань та норм посіву, як при класичній системі обробітку ґрунту (оранка), так і при мінімальній системі обробітку. Ширина міжряддя 12,5 або 16,5 см, залежно від умов вологості, культури й типу ґрунту. Завдяки високій притискній силі дискового сошника (до 130 кг) агрегат здійснює якісний посів навіть у сухий ґрунт.

На стенді іншого нашого дилера, компанії АМАКО, знаходиться дискова борона ATLAS АО6000PROFI. Це також новинка цього року. Ми її вперше презентували місяць тому на Дні поля «УКАБ Агротехнології». Це компактна коротка дискова борона надміцної конструкції, що використовується як для мінімальної технології (оскільки працює з великою кількістю рослинних решток), так і для традиційної технології обробітку ґрунту. Основними перевагами машини є X-­подібне розташування дисків, та інтегрована транспортна вісь, що дозволяє агрегату працювати точно, без зміщень, по осі руху трактора. Розмір дисків 620×6 мм дозволяє обробляти ґрунт на глибину до 16 см, при цьому інтенсивно перемішуючи рослинні рештки.

У цілому, цей рік для нашої компанії був непоганий. З великим оптимізмом дивимося в майбутнє, оскільки презентували зовсім нові агрегати, які дуже якісно вирізняються на фоні аналогічного обладнання інших виробників. Саме це дає нам можливість сподіватися на гарні перспективи в наступному році. Проводимо зараз багато різних заходів, демо­показів, беремо участь у всіх глобальних українських заходах, бачимо, як працює наша техніка в різних умовах, як реагують наші клієнти. Завзято включились у роботу дилери, тому в цілому для нашої компанії справи йдуть позитивно.

Артем Калашнік, генеральний директор «ЛЕМКЕН­Україна»:

Артем Калашнік
Артем Калашнік

Традиційно ми беремо участь у цій виставці, постійно збільшуючи нашу експозицію. Цього разу крім добре відомих агрегатів демонструємо й дві наші новинки: коротку дискову борону Rubin 10 і навісний оборотний плуг Diamant 16.

Rubin 10 – це нова модель короткої дискової борони, що прийшла на зміну нашому бестселеру Rubin 9. ЇЇ роботу відвідувачі можуть оцінити на демонстраційному майданчику виставки. Головна її новизна в тому що борона має симетричний розподіл дисків, тобто диски в передньому і задньому ряду дивляться в різні сторони. Подібні зміни запобігають боковому відводу агрегату й дають можливість працювати з системою навігації або автоматичного підрулювання. Крім того це зменшує зношення дисків, робить його рівномірним, відповідно збільшує їх ресурс і позитивно впливає на витрату пального. Цей агрегат у навісному виконанні тепер може мати ширину захвату 7 метрів і в базовій комплектації тепер має гідравлічне регулювання глибини.

Друга новинка – навісний оборотний плуг Diamant 16, попередником цього плуга був Diamant 11. Одна з нових опцій, що з’явилась в агрегату – система OptiLine. Ми одна із перших компаній, яка ввела систему, що оптимізує лінію тяги плуга під час роботи. Lemken – єдина компанія, яка встановлює цю опцію на напівнавісні плуги, метою якої є економія пального. Якщо лінію тяги встановити в оптимальне положення, це забезпечує зменшення витрати пального до 10%, при цьому зменшується зношення робочих органів. Плуги мають нову систему OnLand, що дає можливість працювати з тракторами шириною 4 м.

У базовій комплектації з’явилось нове колесо, нова вилка та гідравлічне регулювання глибини. Крім зручності гідравлічного регулювання з кабіни, збільшився також діапазон регулювання на 5 см вгору й униз. Тобто, ми можемо його вставити на 5 см глибше в роботі і при транспортуванні, відповідно, на 5 см піднятим вище. Крім того до конструктивних покращень можна віднести оновлення всіх шарнірів і заміну забивних пальців на пальці з ковзаючими втулками, що можуть обертатися.

Олександр Прохоров, керівник відділу продажів ТОВ «ФА ІнтертрейдІнг Україна»:

Олександр Прохоров
Олександр Прохоров

Наше австрійсько-­українське підприємство є дилером бренду Kverneland в Україні. Це наш перший рік роботи на українському ринку, але ми вже маємо добрі результати з продажу, тож задоволені співпрацею з цим брендом. Kverneland – світовий бренд сільськогосподарської техніки преміум класу, що добре відомий в Україні, це один з небагатьох брендів, що представляє повну лінійку агрегатів для будь-­якого етапу агротехнологій. Крім цього є й унікальні машини, що практично не мають аналогів, наприклад, сівалки для висіву цукрового буряку.

Kverneland – це бренд, техніка якого виготовляється на різних підприємствах і в різних країнах. У Kverneland немає універсального заводу, де роблять все. Кожен завод спеціалізується виключно на своїй техніці. Якщо ми говоримо про плуги, то це Норвегія, розкидачі і обприскувачі – це Голландія, дискатори – Франція, сівалки – Німеччина, «зелена лінія» – Данія та Італія.

Але, якщо говорити власне про Kverneland, то в першу чергу варто відзначити плуги, що виробляються в Норвегії. Ці агрегати відповідають щонайвищим вимогам стосовно якості, вони виготовляються за ексклюзивною, унікальною технологією загартування рам. Рами в плугів не зварні, а суцільнотягнуті. Відвали й долота мають інший спосіб загартування: метал на поверхні надтвердий, а всередині він м’якший – для того щоб конструкція «грала» й витримувала більші навантаження.

Ми представили на виставці найбільш популярний варіант плуга – 8­корпусний з полосовим відвалом. Загалом завод виробляє плуги від 3 до 12 корпусів, що працюють по технології OnLand і звичайні в борозні. Також на нашому стенді представлено розкидач мінеральних добрив Kverneland Spreader Extra CL 1550 та дискатор Kverneland Qualidisc Pro. Цей дискатор є унікальним агрегатом: на вигляд він не відрізняється від подібних дискаторів інших брендів, але його перевага в тому, що він включає два агрегати в одному, тобто, це і дискатор­-лущильник і борона, що робить основний обробіток ґрунту за один прохід.

На нашому стенді знаходиться три агрегати від Kverneland, але крім них ми можемо запропонувати українським сільгоспвиробникам повний перелік техніки виробництва Kverneland. Крім того, наша компанія пропонує техніку інших відомих брендів: DEUTZ­FAHR – це трактори і комбайни, Olimac – кукурудзяні і соняшникові жатки, Dondі – італійський виробник глибокорозпушувачів.

Рекламодавці останнього номеру