«Без цього трактора ми вже не уявляємо нашої роботи!»

Які враження від трирічної експлуатації 132-сильного трактора MASSEY FERGUSON 6713 у керівника ФГ «Агроздобуток+» Валентина Грищука.
Рік тому ми вже приїздили до розташованого на Волині міцного родинного господарства «Агроздобуток+», де спілкувалися із сином засновника – Юрієм Грищуком. На той час Валентин Адамович не мав змоги поговорити із нами через дуже вагому причину, бо перебував у лавах Збройних Сил України, боронячи нашу країну на Запоріжжі.

ВФК-трактор-6713-3

Після отриманих травм, Валентин Грищук повернувся до господарства, оскільки за станом здоров’я не міг продовжувати службу в ЗСУ, натомість на схід вирушив син Юрій. Ось така тут працює незламна фермерсько-вояцька династія. Бажаємо нашим гостинним співрозмовникам усіляких гараздів, і перш за все, щоб вони усі були живі-здорові!

Попри усі нинішні труднощі, родина Грищуків міцно утримує не тільки військовий, а і аграрний фронт. І ми раді, що основним технічним рушієм тут є дуже цікавий універсальний трактор MASSEY FERGUSON 6713, який ФГ «Агроздобуток+» придбали три роки тому. За словами Валентина Адамовича ця машина працює із усіма видами причіпних і навісних агрегатів, на ділі підтверджуючи репутації надійної універсальної моделі.

– Ми обробляємо приблизно 200 гектарів землі і вирощуємо потрохи усі основні сільськогосподарські культури, які сіють у нашому регіоні. Попри вимушену економію на технології вирощування маємо непогані результати. Так, минулого року отримали до 90 ц/га кукурудзи, що на наших доволі бідних землях є чудовим результатом. Також вирощуємо в середньому по 3 т/га сої, хоча є ділянки зі значно вищою врожайністю. Зазвичай добре виходить у нас і ріпак, і пшениця, і ячмінь. Намагаємося розвивати технологію та покращувати результати, – розповідає Валентин Грищук.

Раніше у господарстві для усіх видів робіт застосовувався старий пострадянський трактор. З одного боку машина ніби й непогана за свої гроші, але з іншого, керівник «Агроздобуток+» навіть порівнювати не хоче ці дві машини.

– MASSEY FERGUSON 6713 нам дуже допоміг за ці три роки. Я скажу відверто, що дасть Бог, будуть у нас гроші, то докупимо ще один, потужніший трактор і це буде також MASSEY FERGUSON. Надзвичайно зручна, надійна та універсальна модель і я переконаний, що усі інші трактори цього виробника такіж, – вважає Валентин Адамович.

Фермер розповідає, що останніми роками вкрай відчутно скоротилися оптимальні терміни виконання польових операцій, особливо ж передпосівного обробітку ґрунту та сівби. Тому запас потужності MASSEY FERGUSON 6713 та можливість працювати на високих швидкостях із доволі широкозахватними агрегатами дає змогу провадити все вчасно. А отже, використовувати на повну зимову вологу та випереджати культурним рослинам проростання наступної хвилі бур’янів.

– Може я занадто хвалю, але на мій погляд цей трактор просто не має недоліків. Так, були десь якісь дрібнички, проте за допомогою спеціалістів «Волинської фондової компанії» ми їх просто миттю усунули. До MASSEY FERGUSON 6713 ми чіпляємо усі види агрегатів, включно із гноєрозкидачем і завжди працювали в нормальному плановому режимі із гарантованою якістю виконання роботи, – каже Валентин Грищук.

ВФК-трактор-6713-1

Фермер розповідає, що вдалося якісно відсіяти в осінню посівну та отримати міцні рівні сходи озимих культур, в чому є велика заслуга сина. Водночас родина Грищуків займається такою корисною роботою як розкорчування дерев на пустирях та окультуренням зарослих площ. Поля виробляються, на них двічі поспіль висівається соя, далі пшениця та кукурудза.

– У нас такі землі, що якби там не було, а завжди потрібно їх добре виорати, особливо ж там де була цілина чи після кукурудзи. До того ж, ґрунти бідні, тому поживні речовини слід обов’язково виорати у верхній шар. Тому ми вчепили ще один корпус до трикорпусного плуга і отримали таким чином чотирикорпусний агрегат. Причому оремо на глибину від 27 до 32 см, не замілюємо і не дуримо самі себе. І що б ви думали – наш 132-сильний трактор без натуги проходить усі поля із цим плугом на значну глибину та на потрібній швидкості! Рівненько йде, його не «соває» по боках, потужності вистачає на все. Просто бездоганна робота!, – наголошує Валентин Адамович.

Окрім плуга, MASSEY FERGUSON 6713 на полях ФГ «Агроздобуток+» працює із широкою лінійкою інших агрегатів. Зокрема, це 6-метровий передпосівний культиватор, дві різні дискові борони, сівалки тощо.

– Найбільше мені подобається, що цей трактор нас ніколи не підводить. Хлопці-інженери із «ВФК» приїхали, зробили планове техобслуговування і ми знаємо, що машина завжди готова до виходу у поле. Треба подискувати – подискували, підготувати площу до сівби – є, швиденько відсіятися – без питань. Причому це дуже маневрений і зручний в управлінні трактор, що особливо відчувається, коли працюєш із сівалками, – пояснює аграрій.

Причому Валентин Адамович наголошує на комфорті роботи та легкості управління MASSEY FERGUSON 6713.

– На відміну від «радянських» тракторів, тут ти у кабіні завжди чистий, максимум, якусь штангу під’єднаєш. Кондиціонер працює, музику включив – і вперед! У ньому працюю я, мої сини, моя невістка із задоволенням у ньому працює, якщо потрібно – зручна, так би мовити, сімейна машина. Цікаво, що обирали саме цю модель, з одного боку орієнтуючись на бездоганну репутацію «Волинської фондової компанії», а з іншого – на… інтуїцію? – посміхається Валентин Грищук.

– Ми довго вагалися, думали, бо час підтискав. А тоді син каже: тату, візьмімо «Масея». Він червоний, і в нас всі агрегати червоні, а червоний колір – це сила!, – згадує Валентин Адамович.

Справді сила, оскільки для прикладу старий Т-150, маючи за паспортом більше кінських сил, ледве сунув наявну в господарстві дискову борону. Натомість 132-сильний MASSEY FERGUSON 6713 із нею буквально летить, на швидкості 10-12 км/год.

– А це ж важливо, оскільки нам дисками кукурудзиння треба не «погладити», а якісно подрібнити та перемішати із землею. Для цього ж необхідна швидкість, – зазначає аграрій.

Валентин Грищук стверджує, що баку на 180 літрів вистачає на цілий день. Трактор MASSEY FERGUSON 6713 дуже помірно споживає пальне, що позитивно відображається на рентабельності роботи.

Важливо, що сфера застосування MASSEY FERGUSON 6713 в ФГ «Агроздобуток+» не обмежується суто польовими операціями.

– Далі він без питань тягає причепи із зерном, причому не лише по 10-12 тонн, але й великі вантажі кукурудзи по 18-20 тонн під час збирання врожаю. До того ж, не «повзе», а рухається із нормальною швидкістю, щоб комбайн не простоював в полі, – стверджує наш співрозмовник.

Валентин Адамович відзначає також чітку технічну підтримку з боку «ВФК», яка відмінно гармонією із високою конструктивною надійністю MASSEY FERGUSON 6713.

– Просто працюєш і не думаєш про ремонт! Своєю чергою інженери «Волинської фондової компанії» постійно на зв’язку і самі, без запрошення приїздять оглянути машину, щось порадити, перевірити. Із такою підтримкою думаєш лише про роботу в полі, а не про те, де знайти якусь запчастину чи ще щось, – каже фермер.

ВФК-трактор-6713-2

Мабуть, не буде перебільшенням сказати, що MASSEY FERGUSON 6713 дає основу для нормального роботи для всього дружного родинного господарства Грищуків, що є вкрай важливим за нинішніх складних часів.

– Знаєте, раніше діти думали їхати працювати до Польщі, ще щось таке. А я кажу, що не треба їхати працювати на пана, а краще докласти зусиль, щоб створити щось самим. Так воно і є. Ефективно працюємо в полі, маємо власне свинарство та м’ясний магазин. Хочемо відкрити ще один магазин, а також пекарню, щоб пекти власний хліб. Роботи багато і її усім вистачає: і синам, і невісткам, і сестрі, і братові. Не треба їхати до пана, – із гордістю каже Валентин Грищук.

Тому ще раз побажаємо нашим гостинним господарям усіх гараздів і щоб збулися всі їхні мрії та плани. І передусім – Перемоги та мирного неба, аби щезли з нашої землі окупанти!

Довідка

В тракторі MASSEY FERGUSON 6713 стоїть надійний економічний 4-циліндровий двигун AGCO Power, обсягом 4,4 літри, обладнаний електронним впорскуванням та вдосконаленою системою охолодження. Потужність двигуна становить 132 к.с. за 2200 обертів за хвилину, досягаючи максимального крутного моменту при 1500 обертів. Механізатор має змогу за допомогою зручного регулятора обирати режим початку руху трактора – більш плавний чи навпаки більш рвучкий та агресивний.

Двигун працює у поєднанні із унікальною синхронізованою трансмісією Dyna, котра поєднує в собі переваги автоматичних та механічних трансмісій. Тут наявні 12 передач переднього ходу та 12 передач заднього ходу, розділені на два діапазони. На типовий для польових робіт діапазон швидкостей від 4 до 12 км/год припадає шість передач, а максимальна швидкість трактора з цією трансмісією становить 40 км/год. Відповідно, механізатор обирає бажаний режим роботи трактора, а автоматика оптимізує потужність двигуна, згідно до реального навантаження.

Ця відносно невелика модель трактора оснащена такими сучасними рішеннями, притаманними для більш потужних моделей тракторів як електрогідравлічне зручне вимикання диференціалу, посилені передній та задній мости, човниковий механізм перемикання передач, амортизована кабіна та ін.

MASSEY FERGUSON 6713 оснащений потужною та продуктивною задньою навіскою із трьома парами гідровиводів. ВВП зручно перемикається із 540 до 1000 об/хв. та комплектується на 21 і на 6 шліців. Потужність гідравліки становить солідні 57 л/хв., а вантажопідйомність задньої навіски досягає 5200 кілограмів. Тут встановлено два окремі насоси – один безпосередньо для забезпечення руху трактора, а другий основний – для роботи із причіпним та навісним обладнанням.

Рекламодавці останнього номеру