Гарантована рентабельність

Власна зерносушарка дає змогу фермеру істотно нівелювати фактор високої собівартості вирощування та низьких цін на товарне зерно.

Гарантована рентабельність

Фінансове становище більшості українських агрокомпаній залишає бажати кращого. Причини цього відомі, і серед них – високі ціни на пальне, ЗЗР та міндобрива у поєднанні із цінами на врожай, удвічі-утричі нижчими від світових. Особливо при цьому страждають невеликі фермерські господарства.

Дійсно, агровиробники, котрі обробляють до 2000 гектарів землі, окрім озвучених вище проблем, змушені ще й вирішувати питання післязбиральної доробки вирощеного зерна. Причому вирішувати за дорого, будучи залежними від комерційних елеваторів, які за зняття 1 тонно/відсотка беруть від 150 до 200 гривень.

Водночас собівартість сушіння зерна за умови використання альтернативних видів палива, в середньому становить від 40 до 70 гривень за 1 тонно/відсоток. Беручи до уваги додаткові логістичні та інші витрати, наявність власної зерносушарки у фермерському господарстві дає змогу заощаджувати від 1000 до 2000 гривень на кожній тонні вологої кукурудзи.

Загалом ці цифри ні для кого не є таємницею, проте далеко не кожен вітчизняний фермер може дозволити собі придбати власну зерносушарку. Її встановлення тягне за собою низку певних інфраструктурних завдань, а головне – на заваді стає вартість імпортного обладнання.

Поряд з цим останніми роками в Україні відбувається справжній бум виробництва елеваторного обладнання, причому саме вітчизняного. Частка українських виробників на ринку зростає і не лише через нижчі ціни, а й через істотне зростання якості.

Яскравою ілюстрацією цього, без сумніву, позитивного явища є діяльність ТОВ «НВП «Орільмаш», виробничі потужності якого розташовані на Дніпропетровщині. Ця компанія виготовляє широкий спектр елеваторного обладнання, до якого входять зерноочисні машини, зерно мети, а також зерносушарки різних типів.

У даному разі нас цікавлять саме фермерські сушарки конвеєрного типу GROTER. Передусім тому, що лінійка конвеєрних сушарок GROTER виробництва НВП «Орільмаш» включає велику кількість модифікацій в діапазоні потужності від 1,5 т/год до 80 т/год за умови зняття 10% вологості із зерна кукурудзи. Тобто, мова йде про широкий вибір варіантів в плані продуктивності обладнання для фермерських господарств із різними потребами. Можна підібрати оптимальну потужність агрегату, наприклад, під усереднену масу зерна в період збирання врожаю. Умовно кажучи, хтось збирає по 100 тонн за день, хтось 300 тонн, а хтось – усі 600 тонн, використовуючи два високопродуктивні комбайни.

002

Ще однією перевагою зерносушарок GROTER є їх «всеїдність». Вони однаково якісно сушать як вологу кукурудзу, так і пожежонебезпечний соняшник, сою чи ріпак. При цьому обладнання може працювати із теплогенераторами, що працюють практично на всіх, доступних в Україні видах палива – від природного газу і дизпалива до щепи, соломи чи пелет. Сьогодні це вкрай важливо, беручи до уваги як періодичні подорожчання палива, так і специфіку різних регіонів України і конкретних господарств. Тому фермер може обрати теплогенератор саме на тому виді палива, який найбільше підходить для його господарства.

Наступною перевагою конвеєрних зерносушарок «Орільмаш» є їх здатність раціонально використовувати теплову енергію, а отже, реально заощаджувати кошти своїх власників. Конвеєрні сушарки GROTER дають змогу скоротити споживання палива до 15% завдяки явищу рекуперації, теплоізоляції гарячих зон та спеціальній зовнішній обшивці.

Рекуперація
Повітря, яким нагріте зерно охолоджується, повторно використовується. При відкритому каналі рекуперації це нагріте повітря знову потрапляє до вентиляторів гарячого потоку і направляється на просушування шару зерна.

Так, тут забезпечена надійна теплоізоляція гарячих зон. Зокрема, вентилятори та повітропроводи обшиті теплоізоляційним матеріалом щільністю 131(+-6) кг/м3, а товщина плит становить 30 мм. Своєю чергою зовнішня обшивка захищає зони сушіння від бокового вітру чи дощу. Корпус зерносушарки утеплений теплоізоляційним матеріалом та обшитий нержавіючою сталлю.

003

Взагалі при виготовленні зерносушарок «Орільмаш» використовуються винятково надійні рішення із закладеним запасом міцності. Так, корпус зерносушарки GROTER виконаний із нержавіючої сталі AISI 430 , так само як жалюзійне ложе та інші важливі елементи конструкції. При цьому при їх виготовленні використовуються винятково високоякісні матеріали, вузли та агрегати відомих світових виробників надійних фірм, таких як SIEMENS, NORD, MOTIVE, KOYO та ін.

Це обладнання не потребує допоміжних конструкцій даху для захисту від опадів, оскільки в конструкцію зерносушарки включений дах. Причому GROTER – це горизонтальна сушарка і не потребує високих норій для завантаження зерна.

Ведучи мову про особливості роботи конвеєрних сушарок GROTER слід зазначити, що вона є безперервною, за потоковим принципом, а отже, не потребує регулярних зупинок. І до того ж, як вже згадувалося, значна частина тепла тут використовується повторно, що істотно знижує витрати.

В конструкції зерносушарок виробництва НВП «Орільмаш» забезпечено точне регулювання шару зерна, тому маса просушується рівномірно. Під час сушіння зерно не падає з великої висоти, як у шахтній сушарці, що унеможливлює його травмування.

Вкрай важливою особливістю конвеєрних сушарок GROTER є та, що тут можна в разі потреби сушити зерно без попереднього очищення. Потім це просушене зерно набагато краще очищується від забруднень. Це може бути дуже актуальним у ті моменти, коли доводиться працювати у короткі бездощові «вікна» восени, збираючи і досушуючи врожай настільки швидко, наскільки це можливо.

Завдяки тому, що виробничі потужності НВП «Орільмаш» розташовані в Україні, у власників зерносушарок GROTER практично немає проблем із технічним обслуговуванням, консультуванням та наявністю комплектуючих. Все є на місці, на відстані декількох годин їзди автомобілем. При цьому виробник надає гарантію на своє обладнання до 5 років, що саме по собі свідчить про його якість. Звісно, що виробник здійснює всі необхідні роботи, включаючи монтаж, запуск обладнання та навчання працівників замовника.

004

Вкрай важливим є і те, що зернові сушарки GROTER працюють у різних регіонах України вже не перший рік, і показують себе дуже добре. Беручи до уваги помітно нижчу вартість вітчизняного обладнання реальний термін окупності цього обладнання не перевищує одного сезону. Причому GROTER дуже прості і зручні в роботі, незалежно від виду палива, що використовується, культури та ступеню вологості зерна.

І ще раз потрібно наголосити на максимальній пожежобезпечності конвеєрних сушарок, яка є набагато вищою, у порівнянні із більшістю інших видів сушильного обладнання. Ми всі добре знаємо, наскільки важливим цей аспект є сьогодні, коли дедалі більше фермерів, незрідка не маючи відповідного досвіду, починають досушувати, скажімо, соняшник. На жаль, іноді багатотонна просякнута легкозаймистою олією маса загоряється і це спричиняє не лише втрату великої партії зерна, але й значне пошкодження самого обладнання. Натомість конвеєрні сушарки конструктивно є більш захищеними від виникнення таких критично небезпечних ситуацій.

Це обладнання, котре ефективно виконує свою роботу, є безпечним у використанні та забезпечує фермерам цілковиту незалежність від комерційних елеваторів. А отже, істотно підвищує рентабельність вирощування сільгоспкультур.

Краще один раз вкласти кошти у те обладнання, яке даватиме додатковий і чималий прибуток щороку!

Василь ЛЯШЕНКО

005
Рекламодавці останнього номеру